Ostatni taniec Rogera Federera. Legendarny Szwajcar przegrał na zakończenie kariery [WIDEO]

Roger Federer ma za sobą ostatni mecz w karierze. Szwajcar grając w parze z Rafaelem Nadalem przegrał z Jackiem Sockiem i Francesem Tiafoe 6:4, 6:7, 9:11.
Federer w połowie września ogłosił zakończenie kariery. Zapowiedział wtedy, że ostatni raz pojawi się na korcie grając w barwach reprezentacji Europy podczas Pucharu Lavera. Na pożegnanie wybrał debla, w którym wystąpił z Nadalem.
Dla Federera był to pierwszy mecz od zeszłorocznego Wimbledonu. Każde jego udane zagranie wywoływało aplauz wśród publiczności zgromadzonej w O2 Arena w Londynie. Pierwsza partia toczyła się w rytmie gem za gem. Pierwsze i jedyne przełamanie od razu dało Federerowi i Nadalowi zwycięstwo w secie. W dziesiątej odsłonie Szwajcar i Hiszpan wypracowali je w grze na przewagi.
W drugim secie było więcej zwrotów akcji. Szybko odskoczyli Sock i Tiafoe, którzy przełamali rywali już w trzeciej odsłonie. Federer i Nadal mogli błyskawicznie odpowiedzieć. W następnym gemie mieli break-pointa, ale nie wykorzystali okazji do wyrównania. Amerykanie w grze na przewagi obronili swój serwis. Prowadzili 3:1.
Federer i Nadal szybko doprowadzili do wyrównania. Inicjatywa była po ich stronie, choć wygrywanie kolejnych gemów przychodziło im z trudem. W jedenastej odsłonie obronili przegrywali 0:40, ale i tak bo bardzo zaciętej grze na przewagi zdołali obronić swoje podanie. Set rozstrzygnął się dopiero w tie-breaku, w którym lepsi byli Sock i Tiafoe.
Super tie-break świetnie zaczęli Federer z Nadalem - to oni wygrali pierwsze trzy wymiany. Szybko jednak zrobiło się 3:3. Później już żaden z duetów nie potrafił zyskać przewagi.
Pierwsi piłkę meczową mieli Federer i Nadal, ale Amerykanie zdołali się obronić. Potem inicjatywa przeszła na ich stronę. Szansę wykorzystali. Decydującą wymianę zakończył Sock.
Federer nie ukrywał wzruszenia. Jeszcze długo był fetowany przez kolegów z kortu i publiczność.
Federer jest jednym z najbardziej utytułowanych tenisistów w historii. Ma na koncie 103 zwycięstwa w turniejach rangi ATP. W sumie dwadzieścia razy wygrał imprezy Wielkiego Szlema. Królował na Wimbledonie, w którym triumfował ośmiokrotnie.
Marcin Karbowski24 Sep 2022 · 01:28