Pewne zwycięstwo Huberta Hurkacza! Polak zagra z utytułowanym rywalem

Tim Ireland / Press Focus
Hubert Hurkacz doskonale rozpoczął zmagania na turnieju w Cincinnati. Polak w trzech setach pokonał Alejandro Davidovicha Fokinę. Jego następnym rywalem będzie Andy Murray.
Był to trzeci pojedynek między tymi tenisistami. W dwóch poprzednich triumfował Davidovich Fokina, który pokonał Hurkacza podczas US Open i w trakcie zawodów w Montpellier.
Wrocławianin bardzo dobrze rozpoczął dzisiejsze starcie. 24-latek bez problemu wygrał pierwszego gema przy własnym podaniu, a następnie przełamał Hiszpana, który w krótkim odstępie czasu popełnił dwa podwójne błędy serwisowe.
Davidovich Fokina tragicznie radził sobie w pierwszym secie. Tenisista z Malagi nie potrafił znaleźć odpowiedzi na kolejne piłki grane przez Polaka, zwłaszcza te posyłane forhendem. Hurkacz wyszedł na prowadzenie 5:0. Jeden wygrany gem niewiele pomógł Hiszpanowi, który całego seta przegrał 1:6.
W drugim secie Davidovich Fokina nieco poprawił swoją grę. Hurkacz prowadził już 4:1, jednak Hiszpanowi udało się doprowadzić do remisu. Naszemu tenisiście nie pomogła nawet gigantyczna przewaga pod względem wygranych piłek po własnym serwisie. W połowie drugiego seta Polak prowadził 10:0 w statystyce asów serwisowych. Przy stanie 5:5 mecz przerwano z powodu opadów deszczu.
Po godzinie tenisiści wrócili na kort. Przerwa pomogła Hiszpanowi, który po tie-breaku wygrał drugiego seta.
Na szczęście w ostatniej partii spotkania zawodnik z Wrocławia znów odnalazł właściwy rytm. W trzecim secie Hurkacz wygrał 64% piłek po pierwszym serwie. Nie popełnił także żadnego podwójnego błędu, podczas gdy jego rywal dwa razy stracił punkt w ten sposób. W końcu Polak zakończył mecz asem serwisowym.
W kolejnej rundzie Hurkacza czeka spore wyzwanie. Jego rywalem będzie utytułowany Andy Murray.
Adam Kłos17 Aug 2021 · 20:27