Piękne zachowanie gwiazdy WTA. Wsparła swoją rywalkę na korcie. Potem przegrała z nią mecz [WIDEO]

Twitter/Screen
Na 1/8 finału swój udział w turnieju w Montrealu zakończyła Petra Kvitova. Czeska tenisistka popisała się jednak pięknym zachowaniem wobec kontuzjowanej przeciwniczki.
Rozegrane w piątek mecze 1/8 finału zawodów w Montrealu były jednocześnie ostatnią rundą dla kilku zawodniczek. Do dalszej fazy rywalizacji nie przedarła się między innymi Petra Kvitova.
Wielokrotna zwyciężczyni turniejów WTA w walce o awans do ćwierćfinału zmierzyła się z Belindą Bencić. Mimo tego, że pierwszy set wpadł na jej konto – wygrała go po tie-breaku – w kolejnych dwóch partiach była zmuszona uznać wyższość rywalki.
Szwajcarska tenisistka wygrała to starcie 6:7, 6:3, 6:1, dzięki czemu znalazła się w 1/4 finału. Tam przegrała jednak z Ludmiłą Samsonową i nie zdołała przedrzeć się do najlepszej czwórki turnieju.
W zwycięstwie nad Petrą Kvitovą nie przeszkodziły jej nawet problemy zdrowotne. W jednej z wymian 26-latka doznała urazu stawu skokowego. Niezbędna okazała się wizyta fizjoterapeuty, który opatrzył kontuzjowaną Szwajcarkę.
Pięknym gestem wykazała się wówczas jej rywalka. Pochodząca z Czech zawodniczka najpierw pomogła Bencić dotrzeć na ławkę, a po chwili przyniosła jej także lód do schłodzenia obolałej nogi. W trakcie oczekiwania na przybycie lekarza została przy przeciwniczce, by dotrzymać jej towarzystwa.
Drobne kłopoty motoryczne przydarzyły się także wielokrotnej zwyciężczyni turniejów WTA. W dwóch ostatnich setach z problemami mierzyła się Kvitova, która ugrała zaledwie cztery gemy i w efekcie zakończyła swoje zmagania w Montrealu na 1/8 finału.
Piotr Sidorowicz 12 Aug 2023 · 10:00
Źródło: Twitter