Polak bez zwycięstwa w Australian Open. Tytuł w deblu dla Australijczyków [WIDEO]

Jan Zieliński nie wygrał tegorocznego Australian Open. Polak, który grał w parze z Hugo Nysem, przegrał w finale debla z Rinkym Hijikatą i Jasonem Kublerem 4:6, 6:7.
Kluczowy dla wyniku pierwszego seta okazał się już trzeci gem. Podawał w nim Zieliński, który wraz z Nysem nie był w stanie ugrać żadnej wymiany.
Hijikata i Kubler nie dali sobie odebrać przewagi. Przez cały czas byli bardzo pewni w swoich gemach serwisowych. Zieliński i Nys nie wypracowali żadnego break-pointa. Australijczycy decydującą odsłonę wygrali do zera.
W drugim secie nie było ani przełamań, ani choćby break-pointów. Oba duety pilnowały serwisy, ale zdarzały się też bardziej zacięte momenty. Już pierwszego gema Zieliński z Nysem wygrali na przewagi.
Wszystko rozstrzygnęło się w tie-breaku, z którego zwycięsko wyszli Hijikata i Kubler. Decydujące punkty zdobywali po błędach Zielińskiego. Polak najpierw trafił w siatkę, a po chwili kończąc emocjonującą wymianę wyrzucił piłkę poza kort. Australijczycy w ten sposób wygrali pierwszy wielkoszlemowy turniej w karierze.
Marcin Karbowski28 Jan 2023 · 14:31