Polak w finale Australian Open! Historyczny wyczyn tenisisty [WIDEO]

Screen/YouTube
Jan Zieliński w finale debla Australian Open! Polak wraz z Hugo Nysem pokonali parę Jeremy Chardy/Fabrice Martin 6:3, 5:7, 6:2 i zagrają o triumf w australijskim turnieju.
Ogromne osiągnięcie Jana Zielińskiego. Polak w duecie z Hugo Nysem w pięknym stylu rozprawili się z parą Jeremy Chardy/Fabrice Martin.
Pierwszy set trwał 29 minut. Górą w nim byli Zieliński i Nys, którzy wygrali w stosunku 6:3.
Walka w drugim secie trwała aż 50 minut. Ostatecznie lepsi okazali się Chardy i Martin, którzy zwyciężyli 7:5.
W decydującym secie polsko-monakijska para była zdecydowanie lepsza. Zieliński i Nys rozprawili się ze swoimi rywalami w nieco ponad 30 minut, tracąc tylko dwa gemy (6:2).
Awans do wielkoszlemowego finału to życiowy sukces Jana Zielińskiego. Wcześniej jego największym osiągnięciem był ćwierćfinał US Open, do którego dotarł w 2022 roku.
26-latek stanie przed szansą powtórzenia wyczynów Wojciecha Fibaka i Łukasza Kubota. Ten pierwszy wygrał deblowy Australian Open w 1978 roku, natomiast tenisista z Bolesławca triumfował w 2014 roku.
Krystian Kobielski26 Jan 2023 · 05:44