Polka stoczyła bój z Sabalenką. Otarliśmy się o sensację [WIDEO]

Susan Mullane / Press Focus
Magda Linette przegrała z Aryną Sabalenką podczas turnieju WTA w Madrycie. Niemniej Polka może być zadowolona ze swojego występu.
Pierwszego seta otworzył zwycięski gem Linette. Niestety, już przy kolejnej okazji Polka nie zdołała utrzymać swojego podania. Wypracowana w ten sposób przewaga pozwoliła Sabalence na zwycięstwo 6:3.
W drugiej partii role się odwróciły. Tym razem to jedna z najlepszych zawodniczek na świecie została przełamana. Linette wysunęła się na prowadzenie 4:1, aby ostatecznie doprowadzić do remisu w setach wynikiem 6:3.
Decydująca część meczu nie ułożyła się jednak po myśli naszej tenisistki. O losach pojedynku w gruncie rzeczy przesądził gem przy stanie 4:3 na korzyść Sabalenki. Wówczas Linette serwowała na remis, ale nie zdołała się obronić. Białorusinka zgarnęła dwa gemy i zwycięstwo w całym spotkaniu.
Polka, chociaż przegrała, to zebrała naprawdę dobre recenzje za swoją piątkową potyczkę. Niemniej to Sabalenka zagra w 1/16 finału, gdzie zmierzy się ze zwyciężczynią pary Boulter/Montgomery.
Hubert Kowalczyk26 Apr · 15:22