Polski tenisista został milionerem. Króluje w świecie biznesu

Polski tenisista został milionerem. Króluje w świecie biznesu
Adam Starszynski / pressfocus
Były polski tenisista, który największe sukcesy osiągał w grze deblowej, Marcin Matkowski, po przejściu na sportową emeryturę podjął się nowego wyzwania. Dziś zgarnia na tym fortunę.
W 2019 roku Marcin Matkowski zakończył sportową karierę. Przez wiele lat był on uznawany za jednego z najlepszych tenisistów w Polsce. W parze z Mariuszem Fyrstenbergiem triumfował on w 15 turniejach. Duet ten nie miał sobie równych na kortach w Barcelonie, Madrycie i Hamburgu.
Dalsza część tekstu pod wideo
Podczas zawodowego grania na konto Matkowskiego trafiło około 18 mln złotych. Jak się okazuje, emerytowanemu tenisiście wiedzie się również w biznesie. 43-latek ma zupełnie nowe zajęcie.
Od blisko trzech lat Matkowski prowadzi firmę zajmującą się produkcją nawozów rolniczych. Nowa branża nie jest mu jednak straszna. Jak twierdzi portal Sport.pl, przynosi mu ona pokaźne zyski.
- Zmieniłem zupełnie moją karierę zawodową. Pracuję teraz z ojcem, mamy dużą firmę nawozów rolniczych, więc to jest zupełnie co innego. Od 2,5 roku jestem w tym biznesie. To jest coś, co odkryłem, że chciałbym robić - powiedział Matkowski na kanale Break Point.
- Wiadomo, to jest coś zupełnie nowego, więc dużo się uczę, ale po dwóch latach jestem już trochę bardziej otrzaskany, więc mogę powiedzieć, że już mniej więcej wiem, co robię. Z rakietą to nie ma nic wspólnego. Spotkania, praca biurowa. Nasza firma ma 250 osób, więc jest czym zarządzać - dodał.
Matkowski nie ukrywa jednak, że po zakończeniu kariery nie brakowało ofert dotyczących dalszej pracy w tenisie. Słynny deblista chciał jednak spróbować sił w biznesie, gdzie odniósł duży sukces.
Redakcja meczyki.pl
Piotr Sidorowicz 15 May · 19:27
Źródło: Break Point

Przeczytaj również