Porażka Huberta Hurkacza w półfinale! Udany rewanż rywala za mecz w Australian Open

Mike Frey / pressfocus
Hubert Hurkacz nie zagra w finale turnieju ATP 250 w Marsylii. W półfinałowym spotkaniu 26-latek przegrał 4:6, 4:6 z Ugo Humbertem.
Był to mały rewanż za niedawne starcie podczas Australian Open. W Melbourne Hurkacz pokonał Humberta w czterech setach.
Hubert Hurkacz Australian Open 2024
Victor Joly / pressfocus
Sobotnie spotkanie rozpoczęło się w najgorszy możliwy sposób z perspektywy Hurkacza. Już w pierwszym gemie wrocławianin popełnił kilka błędów i dał się przełamać.
Humbert odpowiedział pewnie wygranym gemem, w którym zaliczył dwa asy. W kolejnych minutach obaj zawodnicy znakomicie spisywali się przy własnym podaniu. Zarówno Polak, jak i Francuz potrafili wygrywać gemy serwisowe do zera.
Przy wyniku 4:5 Hurkacz walczył o przedłużenie pierwszego seta. Polak doprowadził do gry na przewagi. W decydującym momencie Humbert obronił się serwisem i wygrał seta 6:4.
Hubert Hurkacz
"Hubi" rozpoczął drugą partię od wygrania gema, notując jednego asa. Humbert również utrzymywał bardzo wysoki procent piłek wygranych przy własnym podaniu.
Kluczowy okazał się piąty gem drugiego seta, w którym Francuz znakomicie returnował. Dzięki temu przełamał Polaka i po chwili utrzymał przewagę serwisu. W ósmym gemie Hurkacz mógł doprowadzić do remisu, ale nie wykorzystał break pointa, popełniając błąd z forhendu.
Drugi set również zakończył się wynikiem 6:4 na korzyść Humberta. Francuz w decydującym spotkaniu zagra ze zwycięzcą meczu Karen Chaczanow - Grigor Dimitrow.
Adam Kłos10 Feb · 18:01