Roland Garros. Iga Świątek z wygraną w deblu. Polka i Bethanie Mattek-Sands nie straciły nawet seta

Iga Świątek zameldowała się w III rundzie turnieju deblowego Rolanda Garrosa. Dziś Polka i Bethanie Mattek-Sands pokonały duet Friedsam/Wang.
W pierwszej rundzie turnieju deblowego Świątek i Mattek-Sands zmierzyły się z Francuzkami Aubane Droguet i Seleną Janicijević. W tym spotkaniu odniosły gładkie zwycięstwo.
Dziś polsko-amerykańska para stanęła w szranki z Niemką Anną-Leną Friedsam oraz Chinką Yafan Wang. Spotkanie udanie rozpoczęła Świątek, który w pierwszym posłała asa serwisowego. Po chwili 20-latka z Raszyna wraz z deblową partnerką przełamały rywalki i zrobiło się 2:0.
Odpowiedź rywalek była natychmiastowa. Wygrały gema przy podaniu Mattek-Sands. Z kolei przy stanie 3:2 mecz został przerwany z powodu opadów deszczu.
Po przerwie na korcie zawodniczki toczyły zaciętą walkę. Losy seta rozstrzygnęły się dopiero w 12. gemie. Wówczas Friedsam/Wang zostały przełamane, a parta zakończył się wynikiem 7:5 dla Świątek i Mattek-Sands.
W drugiej partii polsko-amerykańska par znów wypracowała sobie przewagę. Kolejny raz wykorzystała słabość serwisową przeciwniczek i zrobiło się 3:1. Friedsam/Wang nie złożyły jednak broni i szybko odrobiły stratę przełamania.
Kolejny gem przyniósł ponowny zwrot akcji. Doszło do kolejnego przełamania. Świątek i Mattek-Sands tej przewagi już nie roztrwoniły. Seta zamknęły wynikiem 6:3.
Daniel Makarewicz04 Jun 2021 · 16:13