Rosyjska tenisistka reprezentantką Polski. To już oficjalne

Waleria Olianowska dopięła swego. Po czterech latach tenisistka otrzymała polskie obywatelstwo.
Waleria Olianowska wychowała się w Rosji. W wieku 16 lat opuściła ojczyznę i postanowiła zamieszkać w Polsce. Głównie bierze udział w lokalnych turniejach szczebla ITF.
Podczas jednego z nich, Memoriału Kaczyńskich w Kozerkach, zapewniała, że czuje się Polką i chce reprezentować nasz kraj. Zbiegło się to z początkiem wojny w Ukrainie.
23-latka wprost sprzeciwiła się rosyjskiej agresji. - Z całego serca wspieram i modlę się o ludzi przebywających w Ukrainie - przekazywała w mediach społecznościowych.
Wtedy tenisistka zrezygnowała z reprezentowania Rosji. Wystąpiła ze specjalną prośbą do odpowiednich organów, wskutek której występowała jako zawodniczka neutralna.
Olianowska zaczęła ubiegać się o polskie obywatelstwo już w 2020 roku. Teraz jej działania przyniosły skutek. Przy jej nazwisku w rankingu WTA widnieje już flaga Polski.
Tenisistka dołączyła do 14 polskich zawodniczek klasyfikowanych w zestawieniu. Zajmuje teraz 627. miejsce. Najwyższe w karierze - 553. - osiągnęła w zeszłym roku.