Sensacyjna klęska Igi Świątek! Kiepska gra, sprzeczka z sędzią i przegrany finał [WIDEO]

Screen Twitter
Iga Świątek przegrała finał WTA w Dubaju! Polka musiała uznać wyższość Barbory Krejcikovej, która wygrała 2-0 (6:4, 6:2).
Iga Świątek była faworytką dzisiejszego starcia w finale w Dubaju. Niestety mecz nie potoczył się po myśli naszej zawodniczki.
Polka miała dziś problemy w niemal każdym aspekcie gry. Szwankował choćby serwis, bowiem popełniła trzy podwójne błędy. Przede wszystkim nie radziła sobie jednak w wymianach, gdzie dominowała Krejcikova.
Przełożyło się to na kiepski pierwszy set, w którym Czeszka wygrała 6:4. Jakby tego było mało, liderka rankingu WTA wdała się w sprzeczkę z arbitrem, który zwrócił uwagę na zbyt długą przerwę między setami.
Wydłużony czas przerwy nie przyniósł jednak zbawiennej zmiany, bo druga odsłona rywalizacji była jeszcze słabsza w wykonaniu raszynianki. Skończyło się na 2:6 i gorzkiej porażce w całym meczu (0-2).
Tym samym tytuł w Dubaju zdobyła Barbora Krejcikova. Czeszka zakończyła serię ośmiu wygranych meczów w wykonaniu Igi Świątek.
Hubert Kowalczyk25 Feb 2023 · 18:02