Niespodziewana porażka Igi Świątek! Liderka rankingu WTA odpadła w ćwierćfinale Poland Open!

Susan Mullane / Press Focus
Iga Świątek odpadła w ćwierćfinale turnieju BNP Paribas Poland Open! Polka przegrała z Caroline Garcią 1:6, 6:1, 4:6.
Mecz zaczął się sensacyjnie. Świątek dała się przełamać już w drugim gemie. Garcia się nie zatrzymywała. Najpierw, po długiej grze na przewagi, utrzymała swoje podanie. Później jeszcze raz zwyciężyła przy serwisie Polki.
Liderka rankingu WTA w piątej odsłonie była w stanie ugrać przełamanie odwrotne. Nie wpłynęło to jednak na przebieg gry. Garcia po zaciętej grze na przewagi jeszcze raz wygrała przy serwisie Polki. Później, już przy własnym podaniu, efektownym smeczem zakończyła pierwszego seta. Rozbiła Świątek aż 6:1!
Drugiego seta Polka rozpoczęła od zwycięstw w swoich gemach serwisowych. W trzeciej odsłonie musiała jednak mocno popracować. Garcia miała dwa break-pointy, ale tym razem nie potrafiła przełamać rywalki.
Być może to był punkt zwrotny drugiej partii. Świątek nie oddała już rywalce żadnego gema. Najbardziej zacięta była siódma partia, w której długo walczono na przewagi. Świątek zakończyła grę dopiero przy czwartej piłce setowej.
Choć Garcia przegrała drugą partię 1:6, to nie zamierzała się poddawać. W trzecim secie była blisko przełamania Świątek już w drugiej odsłonie. Polka obroniła jednak dwa break-pointy.
Decydujący set był bardzo zacięty. Gra długo toczyła się gem za gem. Kluczowy dla losów całego meczu okazała się ósma odsłona. Garcia wywalczyła kolejny break-point przy podaniu liderki rankingu WTA. Tym razem była skuteczna - objęła prowadzenie 5:3.
Francuzka nie wykorzystała okazji, by zakończyć mecz przy własnym podaniu. Zrobiła to w gemie serwisowym Świątek. Pomogły w tym błędy Polki, która w decydujących momentach dwukrotnie wyrzuciła piłkę poza kort. Garcia w ten sposób uzyskała piłkę meczową, którą wykorzystała dzięki świetnemu returnowi.
Marcin Karbowski29 Jul 2022 · 19:25