Serena Williams rozbiła drugą rakietę świata. Amerykanka zagrała jak za najlepszych lat. Sensacja! [WIDEO]

Screen Twitter
Serena Williams zagra w kolejnej rundzie US Open! Zaskoczenie jest o tyle duże, że legendarna tenisistka wygrała 2:1 (7:6, 2:6, 6:2) z Anett Kontaveit, czyli drugą rakietą rankingu WTA.
Serena Williams zbliża się do zakończenia swojej pięknej kariery. Zanim to jednak nastąpi, Amerykanka zdecydowała się wziąć udział w US Open.
W 1/32 finału trafiła na naprawdę mocną przeciwniczkę. Rywalką 40-latki była wszak Anett Kontaveit, obecna wiceliderka rankingu WTA.
Już pierwszy set pokazał, że dla faworytki nie będzie to łatwa przeprawa. Williams grała bardzo dobrze i mimo swojego wieku nie odpuszczała pod względem fizycznym. Przy stanie 4:4 zdołała przełamać Estonkę, lecz chwilę później doszło do przełamania powrotnego.
O wyniku pierwszej partii w ostateczności decydował tie-break. Tam lepsza okazała się Amerykanka, która wygrała 7:6 (7:4).
W drugim secie Williams nieco zwolniła. Weteranka potrzebowała nieco czasu, aby odzyskać utracone siły i w efekcie przegrała dość gładko - 2:6.
Decydująca partia toczyła się jednak na jej warunkach. 40-latka rozstawiała młodszą rywalkę po korcie i grała jak za najlepszych lat. Kontaveit nie miała większych szans - została aż trzykrotnie przełamana i ostatecznie przegrała 2:6 w secie trzecim.
W 1/16 finału Serena Williams zmierzy się z Alją Tomljanovic. Amerykanka nie jest bez szans - jej rywalka zajmuje obecnie 46. miejsce w rankingu WTA.
Hubert Kowalczyk01 Sep 2022 · 08:13