Show Linette! Polka lepsza od czwartej rakiety świata!

Magda Linette to zrobiła! Reprezentantka Polski sensacyjnie ograła Jessicę Pegulę 2-1 i awansowała do 1/8 finału turnieju w Cincinnati!
Linette nie była faworytką środowej potyczki. Polka plasuje się na 40. miejscu w rankingu WTA, natomiast Pegula jest czwarta. Amerykanka ustępuje jedynie Idze Świątek, Coco Gauff oraz Arynie Sabalence.
Mimo tego Linette była górą w pierwszym secie. Rywalizacja była bardzo zacięta, obie zawodniczki miały duże problemy z utrzymaniem podania, przełamały się po trzy razy. O losach seta rozstrzygnął tie-break.
W nim lepsza okazała się Polka, która wykorzystała trzecią piłkę setową. Wygrała 7:5, a w konsekwencji 7:6.
W drugim secie Pegula wskoczyła jednak na swój optymalny poziom. Amerykanka odskoczyła Polce i i nieco ponad 40 minut wygrała 6:3. Dobrej passy nie mogła jednak kontynuować, spotkanie przerwano.
Powodem kilkunastogodzinnej przerwy (sic!) był deszcz, a następnie konflikt terminów. Ostatecznie zawodniczki wróciły na kort w środowy wieczór, a odpoczynek zdecydowanie lepiej wykorzystała Linette.
33-latka raz przełamała Pegulę, co wystarczyło do triumfu 6:3 w trzecim secie. On zaś oznaczał, że Linette zameldowała się w 1/8 finału w Cincinnati, gdzie zagra z Clarą Tauson lub Weroniką Kudiermietową.