Świątek i Chwalińska poznały rywalki. Ogłoszono drabinkę Wimbledonu

Organizatorzy Wimbledonu ogłosili drabinkę nadchodzącego turnieju. Reprezentanci Polski poznali swoich rywali.
Tegoroczny Wimbledon zbliża się wielkimi krokami. Wielkoszlemowy turniej w Londynie rozpocznie się w poniedziałek i potrwa do 12 lipca.
Na kilka dni przed startem organizatorzy ogłosili drabinkę zmagań. Rozstawiona z "trójką" Iga Świątek przystąpi do obrony tytułu.
Była liderka światowego rankingu WTA zagra w pierwszej rundzie z Taylor Townsend. W trzecim spotkaniu nasza reprezentantka może zmierzyć się z legendarną Sereną Williams.
Rewelacja Roland Garros, Maja Chwalińska, zagra z kwalifikantką, Mananchayą Sawangkaew. Przed ogromnym wyzwaniem stanie Magda Linette, która zmierzy się z Mirrą Andriejewą. Łatwego zadania nie będzie miała także Magdalena Fręch - jej rywalką została Anna Kalinska.
Swoich przeciwników poznali także polscy tenisiści. Hubert Hurkacz stanie w szranki z Casperem Ruudem, a Kamil Majchrzak zmierzy się z Alejandro Tabilo.