Świątek wygrała dla reprezentacji Polski! Wskazała rywalce miejsce w szeregu

Susan Mullane/Pressfocus
Simona Waltert nie miała nic do powiedzenia w meczu z Igą Świątek w Billie Jean King Cup. Liderka rankingu WTA wygrała 6:3, 6:1.
Mecz Świątek z Waltert zapoczątkował rywalizację Polski ze Szwajcarią. Najlepsza tenisistka świata z przytupem wróciła do kadry po dwuletniej przerwie.
Już na początku meczu Świątek wskazała rywalce miejsce w szeregu. Polka po dziesięciu minutach prowadziła 3:0. Być może łatwy start sprawił, że w jej grę wdało się rozprężenie. Waltert zdołała nawet wygrać dwa gemy z rzędu.
Świątek szybko opanowała jednak sytuację. Pewnie dokończyła pierwszą partię, w której rywalce oddała jeszcze tylko jednego gema. 6:3!
Drugą partię reprezentantka Polski wygrała bardziej zdecydowanie. Nie brakowało jednak w niej emocjonujących fragmentów. W drugim gemie Świątek skutecznie broniła serii break-pointów. Ostatecznie jednak przegrała tylko jednego gema.
Świątek kolejny raz pojawi się na korcie. Zagra wtedy z Celine Naef, która w piątek sprawdzi Magdalenę Fręch.
Marcin Karbowski12 Apr · 16:50
Źródło: sport.pl