Szok! Czołowa tenisistka rozniesiona przez 16-latkę w Australian Open! Ugrała… dwa gemy

Robert Deutsch / pressfocus
Rozstawiona z numerem szóstym Ons Jabeur już na etapie drugiej rundy pożegnała się z wielkoszlemowym Australian Open. Tunezyjka nie miała szans w starciu z 16-letnią Mirrą Andriejewą i przegrała 0:6, 2:6.
Jabeur w ostatnich tygodniach nie prezentowała najwyższej dyspozycji, dlatego wcale nie była wyraźną faworytką spotkania. Szanse na triumf, przynajmniej u bukmacherów, rozkładały się niemal połowicznie.
Nikt nie spodziewał się jednak takiego przebiegu zdarzeń. Doświadczona Jabeur, na co dzień zawodniczka numer sześć w rankingu WTA, została kompletnie zdominowana przez 16-latkę.
W pierwszym secie Jabeur nie była w stanie wygrać choćby jednego gema. Przez całą partię zdobyła zaledwie dziewięć pojedynczych punktów. Przegrywała wyraźnie i zasłużenie.
Druga odsłona rywalizacji była podobna, choć tym razem Jabeur podjęła walkę przynajmniej na samym początku. Pewnie wygrała pierwszego gema i mogła liczyć na to, że wróci do gry.
Ons Jabeur
Mike Frey / pressfocus
Nic bardziej mylnego. Cztery kolejne gemy padły już łupem Rosjanki. Ta wyszła na prowadzenie 4:1, a ostatecznie całego seta wygrała 6:2.
W kolejnej rundzie Andriejewa zmierzy się z francuską, Diane Parry.
Adam Nowacki17 Jan · 08:33