Triumf Huberta Hurkacza w Miami! Polak wygrał turniej deblowy [WIDEO]

Hubert Hurkacz wygrał Miami Open! Polak w duecie z Johnem Isnerem odniósł triumf w finale turnieju deblowego.
Był to drugi finał rozgrywany dziś w Miami, w którym mieliśmy przedstawiciela naszego kraju. Wcześniej Iga Świątek w turnieju singlowym wygrała z Naomi Osaką.
Hurkacz również zaszedł daleko w rozgrywce pojedynczej. W półfinale uległ jednak znakomitemu Carlosowi Alcarazowi.
Dziś Polak wraz z Johnem Isnerem stanął przed szansą wygrania debla. Rywalem polsko-amerykańskiego duetu byli Neal Skupski i Wesley Koolfoh.
Mecz był niezwykle wyrównany już od pierwszego gema. Każdy z czterech zawodników brylował, jeśli chodzi o własne podanie. Żaden z duetów nie zdołał przełamać rywali.
O zwycięstwie w pierwszym secie musiał zadecydować tie-break. W nim 7:5 wygrali Hurkacz i Isner. Decydującą piłkę wykończył Polak.
W drugim secie znów tenisiści pokazywali się z kapitalnej strony przy serwisie. W pierwszych dziewięciu gemach żaden z duetów nie zdołał wygrać gema przy podaniu rywali.
W decydującym momencie Hurkacz i Isner jednak znów udowodnili wyższość nad przeciwnikami. Polsko-amerykański tandem doprowadził do pierwszego przełamania, które poskutkowało zwycięstwem 6:4 w drugim secie i wygraniem całego spotkania.
Adam Kłos02 Apr 2022 · 23:10