Trwa świetna seria Igi Świątek! Zdobywczyni US Open odprawiona z kwitkiem [WIDEO]

Susan Mullane/Pressfocus
Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy turnieju w Dubaju. Tym razem nasza zawodniczka ograła Sloane Stephens 2-0 (6:4, 6:4).
Początek wtorkowego starcia nie był najlepszy w wykonaniu Igi Świątek. Reprezentantka Polski została przełamana przy stanie 1:1, niespodziewanie musiała odrabiać starty. Udało się jej to bardzo szybko, niemniej byliśmy świadkami zadziwiającej wymiany.
Przy stanie 2:2 żadna z zawodniczek nie była w stanie obronić swojego podania aż do wyniku 4:4. Wówczas raszynianka wygrała bardzo pewnie, straciła zaledwie jeden punkt. W kolejnym gemie Amerykanka znów się pomyliła, dzięki czemu pierwszy set trafił na konto Świątek.
W drugim secie sytuacja na korcie zmieniła się o 180 stopni, bo tym razem tenisistki nie miały żadnego sposobu na przełamanie rywalki. Przy wyniku 3:2 na korzyść Świątek Polka była tego stosunkowo bliska, ale triumfatorka US Open 2017 zdołała się obronić.
Kluczowy dla losów całej rywalizacji w Dubaju okazał się gem na 5:4 dla przedstawicielki biało-czerwonych. W kluczowym momencie zawodniczka zachowała spokój i nie pozwoliła na stratę swojego serwisu. W kolejnym gemie zdołała w końcu przełamać 30-latkę i w całym meczu triumfowała 2-0.
Dla Świątek jest to szóste zwycięstwo z rzędu. Ostatni raz przegrała 20 stycznia, gdy lepsza okazała się Linda Noskova. Następną rywalką liderki rankingu WTA będzie Elina Switolina.