Trzeci tenisista świata wpadł w furię podczas Australian Open. Kibice domagają się dyskwalifikacji [WIDEO]

Źródło: Twitter / @RelevantTennis
Danił Miedwiediew rozwścieczył się podczas spotkania z Emilem Ruusuvuorim. Rosjanin mógł uderzyć rakietą przypadkowe osoby.
W czwartek zakończono zmagania w drugiej rundzie pierwszego tegorocznego turnieju wielkoszlemowego, Australian Open. W ostatnim, zakończonym w środku nocy pojedynku zmierzyli się Danił Miedwiediew oraz Emil Ruusuvuori.
Niespodziewanie to Fin był na początku bliższy zakończenia spotkania sukcesem. W pierwszym secie 24-latek triumfował 6:3, przełamując rywala w drugim gemie. Kolejna partia zakończyła się natomiast tie-breakowym zwycięstwem 7:6(1).
W kolejnej części gry to Rosjanin przejął inicjatywę i zaczął regularnie wykorzystywać błędy rywala. Trzeci set zakończył się rezultatem 6:4 dla Rosjanina. W czwartej partii trzeci tenisista rankingu ATP napotkał jednak na spore trudności.
Danił Miedwiediew w trakcie meczu Australian Open 2024
Sydney Low / pressfocus
Po jedenastym gemie Ruusuvuori objął prowadzenie 6:5 i był bardzo blisko wyeliminowania wyżej notowanego przeciwnika. Miedwiediew przestał panować nad emocjami i rzucił rakietą o kort. Ta odbiła się na tyle niefortunnie, że stworzyła zagrożenie dla kamerzysty i przebywających nieopodal osób.
- 15 centymetrów w inną stronę i zakończyłby turniej - ocenił w mediach społecznościowych dziennikarz Meczyków, Maciej Łuczak. Nagranie z "wyczynu" 27-latka obiegło internet, a kibice zaczęli domagać się dyskwalifikacji zawodnika.
Sędzia nie zdecydował się na tak drastyczny krok. Rosjanin otrzymał jednak ostrzeżenie. Ostatecznie awansował do trzeciej rundy zmagań, wygrywając tie-break czwartego seta i demolując Ruusuvuoriego w piątej partii wynikiem 6:0.
Michał Boncler18 Jan · 18:17
Źródło: Twitter