Ważne zwycięstwo Igi Świątek. Nerwy ze stali i Polska dalej ma szansę na tytuł [WIDEO]

Susan Mullane/Pressfocus
Polska rywalizuje z Włochami w United Cup. Dzięki zwycięstwu Igi Świątek nad Martiną Trevisan 2-0 (6:2, 6:4), nasza zawodniczka doprowadziła do remisu.
Polska awansowała do finału United Cup. Początek rywalizacji nie poszedł jednak po naszej myśli, gdyż Daniel Michalski przegrał z Lorenzo Musettim 0-2 (1:6, 1:6).
Szansą na doprowadzenie do remisu było zatem spotkanie z udziałem Igi Świątek. Liderka biało-czerwonych stanęła rano do walki z Martiną Trevisan i poradziła sobie z wyzwaniem.
W pierwszym secie liderka rankingu WTA oddała zaledwie dwa gemy, bardzo szybko przełamując swoją rywalkę. Później miała jednak nieco problemów i Włoszka stanęła przed trzykrotną okazją na przełamanie. Tak się jednak nie stało, bowiem Świątek wykazała się żelaznymi nerwami i obroniła swoje podanie.
Dzięki temu set toczył się dalej, a ostatecznie padł łupem Polki - 21-latka wygrała 6:4 i tym samym zamknęła całe spotkanie.
Kolejnym przedstawicielem biało-czerwonych, który zmierzy się z Włoskim rywalem, będzie Hubert Hurkacz. O 8:30 powinno rozpocząć się spotkanie Polaka z Matteo Berrettinim.
Hubert Kowalczyk04 Jan 2023 · 08:20