Wielki sukces Igi Świątek! Polka w pięknym stylu wygrała turniej w Katarze [WIDEO]

Nikku/Pressfocus
Iga Świątek odniosła kolejny wielki sukces w karierze! 20-latka wygrała turniej WTA 1000 w Katarze, pokonując w finale Anett Kontaveit.
Był to piąty mecz między tymi dwoma zawodniczkami. Przed dzisiejszym finałem obie miały na koncie po dwa zwycięstwa w bezpośrednich starciach.
Świątek bardzo dobrze weszła w mecz. Polka przy stanie 1:1 błyszczała returnem i udało jej się przełamać Kontaveit. Estonka nie pozostała dłużna, po chwili wygrała cztery piłki i doprowadziła do remisu.
Obie zawodniczki miały jednak problem z wygrywaniem punktów po swoim serwisie. Kontaveit po raz drugi z rzędu dała się przełamać. W kolejnych minutach Świątek brylowała na korcie.
Po kilku autowych zagraniach rywali Polka wyszła na prowadzenie 5:2. Przy swoim podaniu Świątek wygrała seta 6:2.
W drugim secie nasza zawodniczka poszła za ciosem. Świątek lepiej serwowała, odgryzała się mocnymi returnami. Właściwie wytrąciła rywalce wszystkie argumenty z rąk.
W drugim secie Świątek nie straciła nawet jednego gema. W kapitalnym stylu Polka przypieczętowała swoje zwycięstwo.
Adam Kłos26 Feb 2022 · 17:16