Wielki sukces polskiej tenisistki na Wimbledonie! 20-latka pokonała wyżej notowaną rywalkę [WIDEO]

screen Polsat Sport
Maja Chwalińska awansowała do drugiej rundy Wimbledonu! Polska tenisistka pokonała Katerinę Siniakovą 2-0 (6:0, 7:5) i przeszła do kolejnej fazy turnieju.
Maja Chwalińska jest jedną z reprezentantek Polski, która bierze udział w tegorocznym Wimbledonie. Polka, obecnie plasująca się na 170. miejscu w rankingu WTA, miała jednak trudne wyzwanie na początku swojej przygody.
20-latka musiała zmierzyć się z Kateriną Siniakovą. Czeszka również nie należy do największych gwiazd kobiecego tenisa, lecz w klasyfikacji generalnej plasuje się na 79. pozycji.
26-latka zdołała też sprawdzić kilka mniejszych niespodzianek. W 2022 roku pokonała wyżej rozstawione Irinę Begu, Jil Belen Teichmann, a przede wszystkim Emmę Raducanu.
Pierwszy set rywalizacji Czeszki z Polką był zatem prawdziwym szokiem dla przedstawicielki naszego południowego sąsiada. Chwalińska była bezbłędna, natomiast Siniakova bezradna.
20-latka bardzo dobrze serwowała i nie popełniała zbyt wielu niewymuszonych błędów. Imponowała również pod względem returnów, które stały na zupełnie innym poziomie niż te w wykonaniu Czeszki.
Faworytka dzisiejszego spotkania była wyraźnie rozbita, ale też zmotywowana. W drugim secie sprawy przybrały zupełnie inny obrót. Na tle swojej rywalki Chwalińska nadal wyglądała lepiej, ale też nie ustrzegała się pomyłek.
Szczególnie kosztowne okazały się one przy wyniku 5:3 w drugiej odsłonie dzisiejszego starcia. Polka serwowała, prowadziła już 30:0, lecz wtedy jej gra się posypała. Siniakova zdołała przełamać Polkę, a następnie obronić swoje podanie, co doprowadziło do remisu 5:5. Górą była jednak Chwalińska, która przy podaniu rywalki wykorzystała trzecią piłkę meczową. Czeszka wyrzuciła piłkę w aut.
Chwalińska zna już przeciwniczkę w drugiej rundzie. Zmierzy się w niej z Alison Riske.
Hubert Kowalczyk27 Jun 2022 · 14:59