Wielkie emocje w meczu Magdy Linette. Blisko cztery godziny walki o awans do ćwierćfinału [WIDEO]

Screen/Twitter
Już na 1/8 finału swój udział w turnieju WTA w Abu Zabi zakończyła Magda Linette. Polka przegrała w środę z Beatriz Haddad Maią
Początek 2024 roku nie należy do najlepszych z perspektywy Magdy Linette. W trakcie turnieju Australian Open odpadła ona już w pierwszej rundzie. Na jej drodze stanęła Caroline Wozniacki. W ten sam sposób kończyły się także występy Polki na kortach w Adelajdzie i Hua Hin.
Znacznie lepiej zapowiadał się turniej rozgrywany w Abu Zabi. We wtorek Linette ograła Alexandrę Ealę 7:6, 6:1. Dużo cięższe zadanie czekało na Polkę w drugiej rundzie zmagań.
Rywalką pochodzącej z Poznania tenisistki była Beatriz Haddad Maia. Początek środowego starcia należał jednak do Linette, która już przy pierwszym serwisie rywalki zdobyła przełamanie. Dobry początek Polki nie dał jej jednak zwycięstwa w tej partii.
Beatriz Haddad Maia w meczu z Magdą Linette
Przy stanie 3:2 punkt przy serwisie swojej rywalki zdobyła Brazylijka. Chwilę później wygrała zaś pierwszego seta, triumfując w tie-breaku.
W drugiej odsłonie meczu role się odwróciły. Tym razem dużo bardziej skuteczniejsza była Linette, która także wygrała seta po tie-breaku.
Decydująca okazała się trzecia partia. W tej z kapitalnej strony pokazała się Haddad Maia. Brazylijka wygrała ostatniego seta wynikiem 6:1 i po blisko czterech godzinach walki zapewniła sobie awans do ćwierćfinału turnieju na kortach w Abu Zabi.
Piotr Sidorowicz 07 Feb · 16:26