Wielkie zwycięstwo Magdaleny Fręch! Dopiero drugi taki triumf Polki w karierze

Mike Frey / pressfocus
Magdalena Fręch awansowała do drugiej rundy turnieju WTA 1000 w Dubaju. Polka pokonała wyżej rozstawioną Jekatierinę Aleksandrową 7:6, 6:3.
Fręch musiała przebrnąć przez kwalifikacje, aby wziąć udział w tej imprezie. 26-latka wygrała z Ariną Rodionową, która skreczowała, a następnie pokonała Julię Putincewą.
Polka nie miała szczęścia w losowaniu. Już w pierwszej rundzie trafiła na Jekatierinę Aleksandrową, która zajmuje 19. miejsce w rankingu WTA.
Magdalena Fręch
Początek meczu ułożył się perfekcyjnie ze strony Fręch. Już w pierwszym gemie przełamała Aleksandrową do zera. Niestety Rosjanka szybko odrobiła stratę przełamania.
Przy wyniku 3:3 zawodniczka z Łodzi znów zaczęła lepiej returnować. To zaowocowało kolejnym przełamaniem, a następnie prowadzeniem 5:3. Aleksandrowa wytrzymała trudny moment i znów doprowadziła do remisu.
Ostatecznie pierwszy set musiał rozstrzygnąć się w tie-breaku. Fręch idealnie wykorzystała błędy rywalki, dbając o skuteczność przy zagraniach forhendowych. Decydującego gema wygrała 7:2.
W drugim secie obie zawodniczki przez długi okres utrzymywały wysoki procent piłek wygranych przy własnym serwisie. Przełom nastąpił dopiero w ósmym gemie.
Fręch ponownie błysnęła przy returnie, przełamując wyżej notowaną rywalkę. Polka tym razem nie wypuściła przewagi i domknęła seta wynikiem 6:3. W drugiej rundzie zagra z lepszą z pary Petra Martić - Caroline Dolehide.
Po raz drugi w karierze Fręch pokonała rywalkę z TOP20 rankingu WTA. Wcześniej udało jej się to podczas tegorocznej edycji Australian Open, kiedy wygrała z Caroline Garcią.
Co ciekawe, Aleksandrowa w drugim turnieju z rzędu została wyeliminowana przez Polkę. Cztery dni temu w Doha Rosjanka przegrała z Igą Świątek 1:6, 4:6.
Adam Kłos18 Feb · 09:53