Wszystko jasne! Wyjaśniły się losy Novaka Djokovicia w ATP Finals [WIDEO]

Marco Alpozzi / press focus
Jannik Sinner wygrał w trzech setach z Holgerem Rune w swoim ostatnim meczu grupowy podczas ATP Finals. Jego zwycięstwo ma olbrzymie znaczenie także dla Novaka Djokovicia.
Pierwszy set był rewelacyjny w wykonaniu Sinnera. Włoch rozpoczął go od czterech wygranych gemów z rzędu! Rune nie był w stanie wiele z działać. Starał się budować dwoma wygranymi odsłonami przy własnym serwisie, ale całą partię przegrał 2:6.
Druga partia była znacznie bardziej zacięty. Sinner był znakomity w swoich gemach serwisowych - aż trzy z nich wygrał do zera. W kluczowym momencie jednak zawiódł. Rune przełamał go w dwunastym gemie - od razu na wagę zwycięstwa w całym secie 7:5.
W trzecim secie obaj tenisiści długo pilnowali swojego podania. Gra była wyrównana, często kończyła się walką na przewagi. Rune stanął przed wielką szansą w ósmym gemie - wypracował sobie break-pointa na 5:3. Sinner zdołał się jednak obronić.
Duńczyk za swoją nieskuteczność zapłacił już w kolejnym gemie. Sinner go przełamał, a po chwili przy własnym podaniu zapewnił sobie zwycięstwo w całym meczu.
Włoch już wcześniej zapewnił sobie awans do półfinału turnieju w Turynie. Z jego zwycięstwa z Rune może się cieszyć... Djoković. Serb dzięki niemu awansował z grupy zielonej do najlepszej czwórki zawodów.
Marcin Karbowski16 Nov 2023 · 23:49