Wyjątkowy mecz Igi Świątek na Wimbledonie. Pierwszy taki przypadek w jej karierze

IPA/Pressfocus
Iga Świątek rywalizuje z Belindą Bencić w czwartej rundzie Wimbledonu. Ten mecz już zasłużył na miano wyjątkowego z perspektywy Polki.
W trzech poprzednich rundach londyńskiego turnieju Świątek nie straciła nawet seta. Dziś 22-latka stanęła jednak przed znacznie trudniejszym wyzwaniem. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Bencić. Szwajcarka pokonała rywalkę 7:4 w tie breaku.
W drugiej partii Świątek musiała bronić dwie piłki meczowe. Liderka rankingu WTA zachowała jednak zimną krew i doprowadziła do kolejnego tie breaka.
Tym razem trzynasty gem upłynął pod znakiem dominacji najlepszej tenisistki świata. Polka wygrała siedem z dziewięciu wymian.
Tymczasem stacja "BBC" przekazała, że po raz pierwszy w karierze Świątek musiała rozgrywać dwa tie breaki. Zwykle zawodniczka z Raszyna znacznie szybciej rozstrzygała rywalizację.
- To pierwszy mecz Igi Świątek w zawodowej karierze z więcej niż jednym tie breakiem. Oto jak bardzo jest dominująca, prawie nigdy nie ma dwóch bliskich setów - skomentował Ben Rothenberg.
Świątek ostatecznie pokonała Belindę Bencić. Obszerne podsumowanie spotkania znajdziecie TUTAJ.
Adam Kłos09 Jul 2023 · 20:48
Źródło: Twitter