Żenujący występ znanego tenisisty. Przegrywał z premedytacją, celowo psuł kolejne piłki [WIDEO]

Twitter Screen
Podczas tenisowego Challengera w Maladze doszło do kuriozalnej sytuacji. Jeden z tenisistów z premedytacją posyłał piłki poza kort, a następnie skreczował spotkanie.
Obecnie w hiszpańskiej Maladze trwa tenisowy Challenger. W poniedziałek Benoit Paire zmierzył się z Pedro Martinezem w ramach pierwszej rundy turnieju.
Paire jest znany ze swoich szokujących zachowań. W przeszłości zaznaczył, że przyjeżdża na turnieje tenisowe tylko po pieniądze. Do innej kontrowersji z udziałem Francuza doszło podczas zeszłorocznego turnieju w Waszyngtonie, gdy po porażce rzucił koszulką w wieżę sędziowską.
Francuz podczas hiszpańskiego Challengera po raz kolejny zszokował tenisowe środowisko. W meczu z Martinezem z premedytacją posyłał piłki poza kort lub w siatkę, przez co przegrał pierwszego seta po niecałych 18 minutach wynikiem 0:6.
Na początku drugiej partii "dyspozycja" Paire była nieco lepsza. Francuz remisował z Martinezem 2:2, jednak Hiszpan przełamał rywala i doprowadził do wyniku 4:2.
W tamtym momencie przegrywający Paire postanowił skreczować spotkanie. Martinez awansował do kolejnej rundy, w której 12 października zmierzy się z Andreą Vavassorim.
Paire po meczu z Martinezem opublikował w mediach społecznościowych szczery wpis. Jak się okazuje kontrowersyjne zachowanie Francuza mogło mieć niepokojącą przyczynę.
- To trochę bardziej skomplikowane, nie czuję się dobrze mentalnie w momencie, gdy wchodzę na kort. Wydaje się, że to ode mnie zależy, czy znajdę rozwiązanie, aby znów dobrze się bawić - napisał w poście Paire.
Filip Węglicki11 Oct 2023 · 08:15
Źródło: Sport.pl