Zwycięstwo Magdy Linette w "polskim" meczu na Wimbledonie. Katarzyna Piter żegna się z turniejem [WIDEO]

IPA/Pressfocus
Magda Linette i Bernarda Pera awansowały do drugiej rundy turnieju deblowego na Wimbledonie. W "polskim" meczu duet ten pokonał parę Katarzyna Piter - Tatjana Maria 6:3, 6:3.
Wczoraj Linette straciła szansę na sukces w rywalizacji singlowej, przegrywając z Belindą Bencić. Dziś zawodniczka z Poznania rozpoczęła zmagania w deblu u boku Bernardy Pery.
W pierwszym gemie serwisowym Linette polsko-amerykański duet nie stracił nawet punktu. Tatjana Maria i Katarzyna Piter zdołały doprowadzić do remisu po grze na przewagi. Niemka i bardziej doświadczona z Polek już przy drugiej okazji przełamały rywalki. Pera zakończyła gema podwójnym błędem serwisowym.
Szybko doszło jednak do przełamania przewrotnego. W ostatniej akcji Linette popisała się skutecznym smeczem pod siatką. Niedługo potem Piter zdobyła punkt w efektowny sposób.
W końcu Pera zaczęła grać na wyższej skuteczności, przez co Piter i Maria przegrały cztery kolejne gemy. Set zakończył się przy podaniu Linette. Polka i Amerykanka wygrały tę część spotkania wynikiem 6:3.
Na początku drugiego seta Maria posłała kilka autowych ataków pod siatką. Po jednym z jej nieudanych zagrań para Linette - Pera doprowadziła do przełamania. Przy wyniku 4:2 na korzyść polsko-amerykańskiego tandemu mecz został przerwany z powodu opadów deszczu.
Po powrocie do rywalizacji Piter pokazała się z dobrej strony przy swoim podaniu. Linette i Pera zakończyły jednak mecz w gemie serwisowym Marii. Drugi set również zakończył się rezultatem 6:3.
W kolejnej rundzie Linette i Pera zmierzą się z parą Naikhta Bains - Maia Lumsden.
Adam Kłos08 Jul 2023 · 17:43