Barcelona wymęczyła zwycięstwo z Leganes. Bramki Suareza i Vidala zadecydowały [WIDEO]

Christian Bertrand/Shutterstock
FC Barcelona wygrała na wyjeździe z Leganes 2:1. Wywalczenie tych trzech punktów przyszło "Dumie Katalonii" niezwykle trudno.
Mecz Leganes - FC Barcelona nie zaczął się dobrze dla "Dumy Katalonii". Goście stracili gola już w 12. minucie spotkania.
Bramkę tę strzelił marokański napastnik Youssef En Nesyri. Dostał on piłkę niedaleko pola karnego, pokonał z nią kilka metrów i pięknym strzałem lewą nogą w samo okienko pokonał Ter Stegena.
Strzał był tak znakomity, że niemiecki golkiper nawet nie rzucił się do piłki. Jest to już 16. gol stracony przez Barcelonę w tym sezonie LaLiga.
Winą za tego gola obarczyć można Gerarda Pique, który dał En Nesyriemu zbyt dużo miejsca i pozwolił mu oddać strzał.
W pierwszej połowie nie padła już żadna bramka, choć obie drużyny miały swoje okazje.
Na pierwszą bramkę Barcelona musiała czekać do 53. minuty. Właśnie wtedy goście mieli rzut wolny, a dośrodkowanie Messiego trafiło na głowę Suareza, który posłał piłkę do siatki.
Bramka na 2:1 dla Barcelony padła w 81. minucie, a jej strzelcem był Arturo Vidal. Chlijczyk miał w tej sytuacji sporo szczęścia, gdyż piłka po odbiciu od nóg rywala trafiła do niego i sytuacja była już stuprocentowa.
Bramka Vidala była już ostatnią w tym meczu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2. Chilijczyk ma już na koncie 4 gole w tym sezonie i zrównał się tym samym z Antoinem Griezmannem.
Łukasz Karyniewski23 Nov 2019 · 13:16