Koszmarny wieczór Realu Madryt. Kontuzja Hazarda, kompromitujący błąd Courtois i porażka z Alaves [WIDEO]

Fatalny błąd Thibaut Courtois w spotkaniu Realu Madryt z Alaves. Belgijski bramkarz przyczynił się do straty drugiego gola przez "Królewskich". Real przegrał z Alaves 1:2.
Mecz zaczął się dla mistrzów Hiszpanii fatalnie - gola stracili już w 5. minucie. Lucas Perez wykorzystał wówczas rzut karny podyktowany za to, że piłka trafiła w rękę Nacho.
Na domiar złego szybko boisko musiał opuścić Eden Hazard. Belg doznał kolejnej kontuzji. Już w 28. minucie zmienił go Rodrygo.
Nieszczęść Realu dopełnił fatalny błąd Courtois. W 49. minucie Belg dostał podanie od Raphaela Varane'a. Z przyjęciem piłki jeszcze sobie poradził. Z jej wyprowadzeniem - już nie. Pod presją jednego z graczy Alaves kopnął fatalnie - płasko, lekko i nieprecyzyjnie. Piłkę przejął Joselu i od razu zdecydował się na strzał. Courtois, który wyszedł poza światło bramki, nie był w stanie skutecznie interweniować.
Real mógł nawet stracić więcej goli. Courtois częściowo za swój błąd zrehabilitował się w 63. minucie, gdy powstrzymał Pereza w sytuacji sam na sam. Pięć minut później bardzo dobrej okazji nie wykorzystał Joselu, który kropnął ponad bramką.
Gospodarzy było stać tylko na zdobycie jednej bramki. W 86. minucie do siatki trafił Casemiro.
Dla Realu to już trzeci mecz bez zwycięstwa w La Liga. Wcześniej "Królewscy" przegrali z Valencią 1:4 i zremisowali z Villarrealem 1:1.
Marcin Karbowski28 Nov 2020 · 22:33