Thomas Tuchel: Siłą Chelsea są młodzi, skromni i pokazujący jakość wychowankowie

Thomas Tuchel: Siłą Chelsea są młodzi, skromni i pokazujący jakość wychowankowie
Xinhua / PressFocus
Autor: Daniel Makarewicz 24 lis 2021 | 16:31
Chelsea rozbiła Juventus 4:0 w hicie piątej kolejki Ligi Mistrzów. Thomas Tuchel nie krył swojego zadowolenia. - To był naprawdę dobry występ i imponujący wynik - przyznał.
"The Blues" we wtorkowy wieczór byli nie do zatrzymania. O mocy londyńczyków przekonał się Juventus. "Stara Dama" nie miała nic do powiedzenia.
Dalsza część tekstu pod wideo
Mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla Chelsea. Po ostatnim gwizdku Thomas Tuchel ocenił postawę swoich podopiecznych.
- To był naprawdę dobry występ i imponujący wynik. Musieliśmy być cierpliwi. Dyktowaliśmy tempo gry i wiedzieliśmy kiedy przyspieszyć. Wyrazy szacunku dla zawodników. Pokazali niesamowite nastawienie i zaangażowanie. Zdobycie tak wielu bramek przeciwko tak dobrze grającej w defensywie drużynie jest nie lada osiągnięciem - oznajmił Niemiec.
- Gole wychowanków? Kibice kochają ten fakt, zresztą tak jak każdy. Dzięki temu drużyna jest wyjątkowa. Nie chodzi tylko o największe gwiazdy z innych krajów. Siłą Chelsea są również młodzi, skromni i pokazujący jakość wychowankowie - dodał.
- Nie słucham tego co mówią o nas inni. Od pierwszego dnia skupiałem się na ulepszeniu gry w obronie. Zawsze jednak utrzymujemy się przy piłce, stwarzamy szanse i jesteśmy niebezpieczni. Czasami te aspekty przychodzą nam łatwiej i to wykorzystujemy. Jeszcze raz wielkie brawa dla zawodników - zakończył.
Źródło: Chelsea FC/chelsea24news

Grupa A - Liga Mistrzów

STS
1504 PLN

Oferta powitalna 1504 PLN złożona z aż trzech bonusów! 235 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

Fortuna
2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

Superbet
1534 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty oraz 34 PLN freebet po pierwszej wpłacie

Betclic
550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI

Dyskusja 6

24 lis 16:56
0
Paradoksalnie problemy transferowe sprzed kilku okienek doprowadziły do niesamowitego rozwoju piłkarzy z akademii. Coś co teraz w obliczu kryzysu może stać się w Barcelonie jeśli tylko odpowiednio młodych poprowadzą.
24 lis 17:27
0
Kiedyś było tak:
1. Nie masz woli walki? Out
2. Nie wiesz, co to grupa, zgranie, zrozumienie, błąd indywidualny? Out
3. Nie wiesz, co to klub? Nie uznajesz klubu za wartość (dzisiaj wartością jest zawodnik, a nie klub - w każdym sensie)? Out (patrz: MU, zawodnik wraca z wypożyczenia, nie podoba mu się, że jest niżej w hierarchii -> psioczy, szuka innego klubu)

Kryzys wartości.

Dzisiaj Juventus gra jednym składem od 1500 lat. Mówi się o doświadczeniu, beznamiętnie odhacza topowe miejsca w tabeli, kolejne mecze w CL, bez znaczących sukcesów. Ot, maszynka do kasy, meczów dużo, to każdy może przegrać, zainteresowanie wciąż jest, więc tak się balansuje.

Nie znam klubów, które publicznie deklarują i są transparentne jeżeli chodzi o wartości, cele, sposób zarządzania, mental, identyfikację. Dzisiaj to trochę już archaiczne. Ale wydaje mi się wciąż, że niewłaściwe.

Juventus rozsmarowany. Czy tam jest jakaś motywacja w obronie, jakaś identyfikacja błędów skutkująca na przyszłość, czy tam jest zgranie, czy 35 latek nadaje na tych samych falach co 22 latek obok? Nie wiem.

Dla mnie dzisiejszy football to jakieś pomieszanie z poplątaniem. Na pewno nie jest tym samym, co 10 lat temu i więcej.

Kiedyś był jakiś wyraźny etos, połączony z indywidualnością.

Dzisiaj to czysta profesjonalizacja połączona z atomizacją, rzadko indywidualnością. Gra stała się zbiorowa, myślenie zbiorowe, problemy indywidualne, odpowiedzialność rozmyta.

Wszystko stało się trudne w ocenie i identyfikacji. Imho.
24 lis 17:36
0
w normalnych warunkach, po takim meczu dla Juventusu byłaby dyskusja, rotacje, zmiany personalne, goście wypadliby ze składu, a po sezonie byłaby przebudowa, wzmacnianie.

Dzisiaj gra się tym samym 600 lat. Patrz: Juventus, MU.

Jeden powiedziałby - zagrali tragicznie, out.
Drugi - nie było tak źle, głowa do góry, za 3 dni macie kolejne mecze i tak do końca sezonu.

Trudno krytykować profesjonalizację, która skłania do pozbycia się osobistego stosunku, osobistej reakcji, emocji.
Z drugiej strony - to instrumentalne traktowanie, pozbawione zaczepienia w rzeczywistości i prawdzie prowadzi do jakiegoś pomieszania. Beznamiętności albo kryzysu.

Cała sztuka wciąż tym zarządzać.
24 lis 17:42
0
Bardzo dawno nie czytałem tak dosadnego stwierdzenia i piłce i klubie danym:)..
Zgadzam się z tym co napisałeś w 100% dodam że dziś młody dzieciak grający w piłkę mocno przykuwa uwagę innego kolegi czy kolegów,jeszcze bym zrozumiał jakby to był kolega z pozytywnym nastawieniem który umie więcej o ten drugi kolega chce się nauczyć czegoś od niego,taka koleżeńskie pomaganie.

Teraz w tych czasach tego nie ma,wręcz przeciwnie czy to w piłce dziecięcej a tym bardziej w piłce zawodowej jedna osoba w drużynie mająca negatywne nastawienie może wpłynąć też niestety na atmosferę w drużynie..
24 lis 17:55
0
Wydaje mi się, że taka rewolucja mentalna w footballu nastąpiła już dawno temu:

1. na poziomie taktycznym - ważniejsza jest GRUPA, cała drużyna niż cokolwiek innego. Niż błysk indywidualny, niż błąd indywidualny.

2. na poziomie zarządzania drużyną - uj tam ze wszystkim. Masz grać, a jak nie chcesz, to nie. Masz 500 zachcianek, problemów, inne podejście? Pochylimy się nad tym.

grupa to nie to samo, co zespołowość
a personalizacja to nie to samo co indywidualność.

Dzisiaj drużyna to 11 jednostek.

profesjonalizacja vs etos
grupa vs zespołowość
personalizacja vs indywidualność

NO CHYBA, ŻE TO TAK NIE JEST DO KOŃCA JAK PISZĘ.
24 lis 18:28
0
Ostatecznie myślę, że nie jest tak źle. To ja straciłem trochę zainteresowanie piłką. Dlatego wszyscy krytykujący, patrzący z poziomu "kiedyś to było", powinni brać poprawkę i uświadamiać to sobie.

Piłkarze (1) inaczej grają, (2) inaczej myślą, (3) inaczej zachowują się, (4) mają różne motywacje. To normalne. Jednocześnie można powiedzieć, że NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO i tyle :)

Na szczęście wciąż chodzi o strzelanie bramek i to wszystkich cieszy.

1. Już nie wszyscy są z biedy
2. Już nie wszyscy dążą do osiągnięcia jakiegoś statusu, bo status piłkarza nie zapewnia im nie wiadomo czego.
3. Już nie wszyscy chcą być sławni. Z resztą sławę można zyskać dzisiaj o wiele łatwiej i innymi metodami. Football już nie zapewnia im prostej drogi do sławy albo nie stwarza możliwości (przez nacisk na grę zespołową, przez 1000 różnych tematów w mediach do dyskusji itd)

Dlatego ważne, żeby na bieżąco się w tym łapać.

Np w Polsce. Kiedyś postrzeganie piłkarzy było społecznie ambiwalentne - bardzo dobre i bardzo złe jednocześnie, różnica w zarobkach, siła nabywcza, status, marzenia były inne niż dzisiaj.

Na szczęście dalej są błędy w grze i sposoby na ich naprawę.

Życzę wszystkim trenerom, żeby uświadamiali sobie wszystko dookoła i nie byli starymi prykami uczącymi młodych jak kopać. :)

Grupa A - Liga Mistrzów

STS
1504 PLN

Oferta powitalna 1504 PLN złożona z aż trzech bonusów! 235 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

Fortuna
2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

Superbet
1534 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty oraz 34 PLN freebet po pierwszej wpłacie

Betclic
550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI