Thriller w wykonaniu Arsenalu! Genialny Jesus, komiczny samobój i pogoń Leicester City [WIDEO]

Screen Twitter
Arsenal pewnie pokonał Leicester City w drugim meczu Premier League 2022/23. "Kanonierzy" wygrali 4:2 (2:0), a losów spotkania nie zmienił nawet samobójczy gol Williama Saliby.
Arsenal był wyraźnym faworytem sobotniego spotkania w Premier League. Dzisiejszy przeciwnik "Kanonierów" - Leicester City - znajduje się w dużym kryzysie, który ma przełożenie na sytuację kadrową i boiskową.
W pierwszej połowie przewaga londyńczyków była widoczna. Wesley Fofana, którego łączy się z hitowym transferem do Chelsea, zupełnie nie potrafił powstrzymać Gabriela Martinellego. W 23. minucie Brazylijczyk napędził akcję, podał do Granita Xhaki, który obsłużył Gabriela Jesusa. Były napastnik Manchesteru City w przepiękny sposób pokonał Danny'ego Warda.
Jeszcze przed przerwą "Kanonierzy" zdołali podwyższyć prowadzenie. Ponownie do siatki trafił Jesus, który tym razem wykorzystał ogromny błąd Jamiego Vardy'ego. Anglik przedłużył dośrodkowanie londyńczyków, co ułatwiło sytuację Brazylijczykowi.
Jedyną sytuację w pierwszej części Leicester City mogło mieć po rzucie karnym. Jedenastka dla "Lisów" nie została jednak podyktowana po konsultacji z VAR.
Druga połowa miała jednak zdecydowanie inny charakter. Zaczęła się od małego wstrząsu w ekipie Arsenalu. Samobójcze trafienie zostało bowiem zapisane na konto Williama Saliby.
W 55. minucie Arsenal na dobre tory starał się wepchnąć Granit Xhaka. Szwajcar do asysty dorzucił jeszcze bramkę. W 55. minucie nie popisał się jednak przede wszystkim Danny Ward, który wypuścił piłkę z rąk.
Nie był to koniec emocji w starciu Arsenal - Leicester City. Kolejne słowo należało bowiem do "Lisów". Nadzieję tchnął James Maddison, który zdobył kontaktową bramkę w 74. minucie. Nadzieje podopiecznych Brendana Rodgersa zgasły jednak 120 sekund później, gdy Ward ponownie musiał wyciągać piłkę z siatki. Tym razem gola strzelił Gabriel Martinelli.
Hubert Kowalczyk13 Aug 2022 · 17:58