Thriller w wykonaniu Napoli! Zieliński strzelił, zespół zapunktował, ale było gorąco [WIDEO]

Vincenzo Izzo/Pressfocus
Napoli pewnie ograło Udinese 3:2 (2:0) i umocniło się na pozycji lidera Serie A. Jedną z bramek zdobył Piotr Zieliński.
Jeszcze przed sobotnim spotkaniem Napoli miało komfortową przewagę nad resztą stawki ligi włoskiej. Podopieczni Luciano Spallettiego zrobili jednak wiele, aby jeszcze mocniej odskoczyć rywalom.
Już w 15. minucie wynik spotkania z Udinese otworzył Osimhen. Nigeryjczyk wykorzystał zagranie Elmasa i kropnął do siatki.
Nieco ponad kwadrans później jeszcze piękniejszym trafieniem popisał się Zieliński. Reprezentant Polski przyjął piłkę, a następnie uderzył nie do obrony dla bramkarza przyjezdnych (więcej TUTAJ).
Niepokojący mógł być grymas bólu na twarzy naszego zawodnika, ale ostatecznie pomocnik nie potrzebował zmiany. Spokojnie dograł pierwszą połowę, a Napoli miało komfortową przewagę.
Po zmianie stron gospodarze nie zwalniali tempa. Już w 58. minucie kolejnego gola strzelił Elmas i wydawało się, że losy spotkania są już rozstrzygnięte.
Udinese miało jednak swoją ambicję, co udowodniło w samej końcówce spotkania. Sygnał do ataku dał Nestorovski w 79. minucie. Niedługo później, bo w 82. minucie, bramkę zdobył Samardzić i zrobiło się gorąco.
Ostatecznie Napoli zdołało obronić swoją przewagę. W doliczonym czasie gry gospodarze skutecznie utrzymywali się przy piłce, co pomogło im wygrać 3:2 (2:0). Obecnie przewaga nad drugim Lazio wynosi aż 11 punktów.
Hubert Kowalczyk12 Nov 2022 · 16:57