To był nokaut! Polacy rozbili Rosję w Lidze Narodów!

FIVB
Polacy rozbili Rosję w trzech setach (25:15, 25:23, 25:23) w swoim drugim meczu w Lidze Narodów.
Pierwsza odsłona nie zapowiadała tego, że naszym zawodnikom pójdzie tak łatwo. Do rezultatu 11:10 dla biało-czerwonych utrzymywała się walka punkt za punkt. Dopiero potem Polakom udało się zdobyć parę punktów z rzędu i zbudować przewagę pięciu punktów - 15:10. Tego seta polscy siatkarze nie mogli wypuścić już z rąk. Z każdą kolejną akcją powiększali tylko przewagę i pokonali rywali różnicą aż dziesięciu punktów.
Następna partia bardzo dobrze zaczęła się dla biało-czerwonych. Na pierwszą przerwę techniczną schodzili z wynikiem 8:4. Niestety bardzo szybko roztrwonili to prowadzenie i za moment zrobił się remis po 10. W kolejnych minutach trwała zacięta walka i raz na prowadzenie wychodzili Rosjanie - 14:16 - a raz nasi zawodnicy - 19:18. O losach drugiego seta zadecydowała końcówka, w której lepsi okazali się Polacy, wygrywając 25:23.
Przez niemal całą trzecią część biało-czerwoni grali bardzo pewnie i prowadzili z dużą przewagą - od 8:5, przez 12:7, po 18:13. W końcówce niepotrzebnie dali jednak odżyć rywalom, którzy w pewnym momencie doszli na różnicę tylko jednego punktu - 21:20. Na szczęście polscy siatkarze w porę się obudzili i szybko znowu zyskali dużą przewagę - wygrywali już 24:20 po asie serwisowym fenomenalnie grającego dzisiaj Kubiaka i mieli piłkę meczową. Nasi zawodnicy nie byliby jednak sobą, gdyby i tego nie kończyli w sporych nerwach. Przegrali trzy piłki z rzędu, ale na szczęście wygrali tę następną i skończyli seta z wynikiem 25:23.
To drugie zwycięstwo Polski w Lidze Narodów. Wczoraj pokonali Koreę Południową 3:0.
Polska - Rosja 3:0 (25:15, 25:23, 25:23)