Torino rozbite. Popis US Lecce na własnym boisku

wikipedia
US Lecce rozbiło u siebie Torino FC 4:0 (2:0) w przedostatnim niedzielnym spotkaniu 22. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Comunale Via del Mare dwubramkowe prowadzenie gospodarzom do przerwy zapewnili efektownymi uderzeniami pod poprzeczkę Alessandro Deiola oraz Czech Antonin Barak.
Dziewiętnaście minut po zmianie stron przymierzył kapitalnie z dystansu także Filippo Falco, a okazały sukces przypieczętował jeszcze trafieniem z rzutu karnego Gianluca Lapadula, ustalając wynik niespełna kwadrans przed końcem.
Beniaminek z Apulii po czwartym zwycięstwie w sezonie umocnił się tuż nad strefą spadkową klasyfikacji. "Byki" z Piemontu doznały natomiast trzeciej porażki z rzędu i pozostały na dwunastej lokacie w tabeli.