Tottenham i Liverpool pewnie wygrywają. Son z golem sezonu? [WIDEO]

alphaspirit / shutterstock
AFC Bournemouth przegrało u siebie z Liverpoolem FC 0:3 (0:2) w meczu 16. kolejki Premier League. Dla "The Reds" to piętnaste zwycięstwo w sezonie. Aż 5:0 z Burnley wygrał Tottenham Hotspur, a gola po przebiegnięciu całego boiska strzelił Heung-Min Son.
Goście prowadzili po golu w 35. minucie Alexa Oxlade'a-Chamberlaina. Pomocnik wykorzystał długie podanie Jordana Hendersona i pokonał Aarona Ramsdale'a.
Tuż przed przerwą druga bramkę dla "The Reds" zdobył Naby Keita. Gwinejczyk wymienił szybkie podania z Mohamedem Salahem i trafił w sytuacji sam na sam.
W 54. Egipcjanin do asysty dorzucił jeszcze gola, uciekając obrońcom gospodarzy i technicznym uderzeniem w długi róg ustalił rezultat na 3:0.
W ekipie "Wisienek" całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Artur Boruc.
W tabeli Premier League Liverpool FC jest liderem z dorobkiem 46 punktów. AFC Bournemouth po piątej porażce z rzędu zajmuje piętnastą pozycję, mając na koncie 16 punktów.
Jeszcze efektowniejsze zwycięstwo odniósł Tottenham Hotspur. Drużyna Jose Mourinho pokonała Burnley aż 5:0. Ozdobą spotkania było piękne trafienie Heung-Min Sona.