Tottenham nie zawiódł w Lidze Europy. Zwycięstwo w meczu o pierwsze miejsce [WIDEO]

Tottenham awansował do 1/16 finału Ligi Europy z pierwszego miejsca w grupie. "Koguty" w decydującym meczu pokonały Royal Antwerp FC.
Przed ostatnią kolejką spotkań podopieczni Jose Mourinho zajmowali drugą lokatę w grupie. Na koncie mieli 10 punktów. Liderem był zespół Royal Antwerp FC - 12 "oczek". Dzisiejszy pojedynek obu drużyn miał zadecydować o ostatecznej kolejności w tabeli.
W dzisiejszym spotkaniu stroną przeważającą był zespół Tottenhamu. W pierwszej połowie gospodarzom brakowało jednak skuteczności. Stworzyli 11 sytuacji pod bramką rywali, ale nie zdobyli żadnego gola.
Dopiero po przerwie "Koguty" skruszyły defensywny mur rywali. W 57. minucie do siatki trafił Carlos Vinicius. Napastnik dopełnił formalności po tym, jak golkiper odbił futbolówkę po mocnym uderzeniu z rzutu wolnego.
Niecały kwadrans później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Lo Celso.
Ostatecznie Tottenham zainkasował trzy punkty i awansował do dalszej fazy rozgrywek z pierwszego miejsce w grupie.
Daniel Makarewicz10 Dec 2020 · 22:54