Tottenham odpadł z Ligi Europy! Dinamo Zagrzeb upokorzyło ekipę Jose Mourinho [WIDEO]

Sensacja w 1/8 finału Ligi Europy. Dinamo Zagrzeb wygrał po dogrywce z Tottenhamem 3:0 i awansowało do ćwierćfinału rozgrywek. Bohaterem spotkania był strzelec wszystkich goli Mislav Orsić.
Tottenham wygrał u siebie 2:0. Wydawało się, że taka zaliczka wystarczy mu do spokojnego przypieczętowania awansu do ćwierćfinału. Tak się jednak nie stało.
Dinamo pierwszy krok do odrobienia strat zrobiło w 62. minucie. Cudownego gola po szybkim ataku strzelił Orsić. Piłkarz gospodarzy wypracował sobie miejsce do oddania uderzenia w narożniku pola karnego i prawą nogą zakręcił w górny róg bramki Llorisa.
Orisć trafił jeszcze raz. Chorwat w 83. minucie strzałem z jedenastu metrów zwieńczył kapitalną, zespołową akcję swojego zespołu.
Tottenham był blisko strzelenia gola na wagę awansu w końcówce. Po dośrodkowaniu Bale'a z bliska na bramkę uderzał Kane, ale świetną paradą popisał się Livaković.
Bale sprawił, że groźnie było też w pierwszej części dogrywki. Walijczyk płasko uderzył z dystansu, lecz piłka nieznacznie minęła słupek. Szansę miał też Vinicius - jego strzał zablokował jeden z obrońców.
Druga połowa dogrywki zaczęła się od mocnego uderzenia Dinamo. Na bramkę Tottenhamu znów pognał Orsić, wymanewrował obrońców i strzałem zza pola karnego pokonał Llorisa.
W końcówce gospodarze skupili się na pilnowaniu korzystnego rezultatu. Momentami ich obrona wyglądała rozpaczliwie, ale była skuteczna. Na drugiego z bohaterów Dinama wyrósł Livaković, który popisał się kolejnymi kapitalnymi paradami po strzałach Bale'a i Kane'a.
Już w doliczonym czasie gry czwartego gola dla gospodarzy mógł strzelić Ivanusec. Świetnie zachował się Lloris, który wygarnął mu piłkę spod nóg. Tottenham rzucił się jeszcze do ostatniego ataku - kolejny raz nieudanego.
Marcin Karbowski18 Mar 2021 · 21:25