Tottenham poradził sobie z beniaminkiem Premier League. "Koguty" nie dały większych szans Brentford [WIDEO]

Richard Calver / Press Focus
Tottenham Hotspur w czwartkowym meczu 14. kolejki Premier League bez większego problemu uporał się z Brentford. Londyńczycy na własnym terenie pokonali beniaminka Premier League 2:0.
Podopieczni Antonio Conte w zeszły weekend mieli mierzyć się z Burnley, lecz spotkanie zostało przełożone ze względu na fatalne warunki atmosferyczne. "Spurs" dopiero dziś mieli okazję zrehabilitować się za sensacyjną porażkę z Murą w Lidze Konferencji.
W rywalizacji z Brentford Tottenham od początku miał dużą przewagę. Wynik szybko mógł otworzyć Lucas Moura, lecz po jego uderzeniu Alvaro Fernandez zdołał zbić piłkę na słupek.
Już w 12. minucie londyńczycy mogli cieszyć się jednak z gola. Po zagraniu Heung-Min Sona Sergi Canos trafił do własnej bramki. Zawodnik gości popełnił błąd, naciskany przez Bena Daviesa.
Do przerwy nie doczekaliśmy się kolejnych bramek, ale Tottenham miał wyraźną przewagę. Podopieczni Antonio Conte potwierdzili dominację również w drugiej połowie.
Skuteczności zabrakło co prawda Harry'emu Kane'owi, który zmarnował dobrą okazję, ale Anglika wyręczył Son. Po zagraniu Sergio Reguilona Koreańczykowi pozostało tylko umieszczenie piłki w praktycznie pustej bramce.
Ostatecznie Tottenham wygrał 2:0 i przesunął się dzięki temu na szóste miejsce w ligowej tabeli. Londyńczycy wyprzedzili między innymi Leicester City oraz Brighton.
Maciej Pietrasik02 Dec 2021 · 22:21