Towarzyskie El Clasico dla Barcelony. Pięć goli w Miami [VIDEO]

Maxisport / shutterstock.com
Barcelona wygrała z Realem Madryt 3:2 w meczu towarzyskim rozegranym w Miami. Neymar, który prawdopodobnie po raz ostatni zagrał dla drużyny z Katalonii, zakończył spotkanie z dwoma asystami.
Barcelona objęła prowadzenie już w 3. minucie. Sergio Busquets zagrał do Leo Messiego, który wpadł w pole karne, zwiódł rywali i kopnął w kierunku bramki. Piłka odbiła się od Raphaela Varane'a i przelobowała Keylora Navasa. Cztery minuty później było już 2:0. Tym razem szarżował Neymar, który sprytnie zagrał wzdłuż linii pola karnego. Do piłki, którą po drodze przepuścił Luis Suarez, dopadł Ivan Rakitić i silnym, płaskim strzałem trafił do siatki.

Real odgryzł się już w 14. minucie. Na indywidualną akcję środkiem boiska zdecydował się Mateo Kovacić. Chorwat minął dwóch rywali i strzelił nie do obrony zza pola karnego.
"Królewscy" doprowadzili do wyrównania w 36. minucie. Popisową kontrę rozpoczął i zakończył Marco Asensio. Hiszpan przejął piłkę jeszcze na własnej połowie, zagrał do Kovacicia, który zrewanżował się podaniem w pole karne. Tam Asensio silnym strzałem z bliska nie dał szans Jesperowi Cillesenowi.

Ostatnie słowo należało do Barcelony. W 50. minucie Neymar precyzyjnie dośrodkował z rzutu wolnego, a niekryty przez rywali Gerard Pique spokojnie dostawił nogę i wbił piłkę do bramki.
Wkrótce Barcelona i Real spotkają się po raz kolejny. 13 i 16 sierpnia obie drużyny zmierzą się w dwumeczu o Superpuchar Hiszpanii.
Real Madryt - Barcelona 2:3