Tragiczny mecz Realu Madryt! "Królewscy" przegrali na własnym boisku z beniaminkiem La Liga [WIDEO]

Meng Dingbo/Xinhua/PressFocus
Real Madryt poniósł pierwszą porażkę w tym sezonie La Liga. Mistrzowie kraju sensacyjnie przegrali na własnym boisku z Cadiz 0:1. Wynik mógł być zresztą zdecydowanie wyższy. Na domiar złego kontuzji doznał Sergio Ramos.
Zinedine Zidane przyzwyczaił już do tego, że niemal na każdy mecz zestawia zupełnie inną jedenastkę. Tak było również tym razem, lecz francuski szkoleniowiec kompletnie nie trafił z wyborami. Pierwsza połowa była w wykonaniu jego podopiecznych wręcz fatalna.
Już w czwartej minucie goście mieli pierwszą doskonałą szansę do zdobycia gola. Anthony Lozano poradził sobie z Raphaelem Varanem i dograł do Alvaro Negredo, a strzał doświadczonego napastnika sprzed linii bramkowej wybił Sergio Ramos.
Poważne ostrzeżenie nie podziałało na Real zbyt otrzeźwiająco. Negredo zrewanżował się Lozano, który wyszedł sam na sam z Courtoisem. Belgijski bramkarz nie zdołał uchronić Realu przed stratą gola.
W 32. minucie zawodnik beniaminka po raz drugi mógł wpisać się na listę strzelców. Tym razem Lozano przegrał jednak pojedynek z golkiperem Realu. Pięć minut później bramkarz popełnił z kolei błąd, lecz jego pomyłkę naprawił Nacho.
Pod bramką gości groźnie w pierwszej części gry zrobiło się tak naprawdę tylko raz, gdy niepilnowany w polu karnym był Varane. Nie trafił jednak w bramkę i do przerwy Cadiz prowadził 1:0.
Zinedine Zidane w przerwie dokonał aż czterech zmian w składzie prowadzonej przez siebie drużyny. Boisko opuścił między innymi Sergio Ramos. Zła wiadomość jest taka, że kapitan madrytczyków doznał prawdopodobnie urazu.
Roszady na niewiele się jednak zdały. "Królewscy" mieli aż 74% posiadania piłki, lecz przełożyło się to na zaledwie jeden celny strzał. Gospodarzom trzeba jednak oddać, że mieli też świetną sytuację.
W 82. minucie bardzo bliski szczęścia był Karim Benzema. Francuski snajper minimalnie się pomyli, trafiając w poprzeczkę. Niespodziewana porażka "Los Blancos" stała się więc faktem.
Maciej Pietrasik17 Oct 2020 · 20:34