Trener AC Milan ma pomysł na rewolucję w futbolu. Chce wprowadzenia przepisu z koszykówki

Trener Milanu ma pomysł na rewolucję w futbolu. Chce wprowadzenia przepisu z koszykówki
LiveMediaSrl / Shutterstock.com
Autor: Marcin Karbowski 25 wrz 2021 | 08:25
Stefano Pioli ma pomysły na zmianę przepisów gry w piłkę. Jeden z nich całkowicie zrewolucjonizowałby dyscyplinę.
Od połowy 2020 roku trenerzy w większości rozgrywek mogą dokonywać pięciu zmian. Pioli jest zwolennikiem utrzymania tej nowinki na stałe.
- To bardzo ważne, zwłaszcza, gdy gra się co trzy dni. Nie chodzi o liczbę minut, ale o jakość prezentowaną przez piłkarzy - stwierdził Pioli.
Trener Milanu zdradził, że ma sporo pomysłów na zmiany w przepisach gry w piłkę. Inspirację czerpie z koszykówki.
- Gdyby to ode mnie zależało, to czas byłby zatrzymywany po wyjściu piłki poza boisko. Poza tym w pierwszej połowie wprowadziłbym dla trenerów przerwę na żądanie - przyznał Pioli.
Pomysł zatrzymywania zegara i odmierzania tylko czystego czasu gry wraca ze sporą regularnością. Przyczyniają się do tego takie mecze jak ostatnia rywalizacja Juventusu z Milanem. Piłka była w grze tylko przez 48 minut.
Pioli ma jednak także znacznie bardziej rewolucyjną koncepcję. Także ona stanowi przeniesienie na piłkarskie boisko przepisu obowiązującego w koszykówce.
- Jeśli chcemy oglądać więcej ofensywnej piłki, to trzeba wprowadzić zasadę, że po przekroczeniu linii środkowej nie można wrócić na własną połowę - dodał Włoch.

2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

1534 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty oraz 34 PLN freebet po pierwszej wpłacie

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI

Dyskusja 30

25 wrz 2021 | 09:05
0
Niech wprowadza możliwość bójki jak w hokeju zeby można było lać Neymarow I inne panienki
25 wrz 2021 | 09:22
0
Wstrzymywanie czasu tak - ale trzeba by wtedy skrócić czas meczu, trzeba by wyliczyć ile srednio fatycznie pilka jest w grze w meczach.
5 zmian - jasne że tak, to musi pozostać, wieksza liczba świeżych zawodników podtrzymuje wysokie tempo gry.
Zakaz cofania piłki na własną połowę by się chyba nie sprawdził, podejrzewam że raczej właśnie zespoły zaczęłyby grać bardziej ostrożnie i większą liczbę zawodników zostawialyby na wlasnej połowie na wypadek kontrataku.
Ja bym dodał za to z hokeja kary czasowe, czasami żółta kartka to de facto żadna kara, to jedynie ostrzeżenie, podczas gdy ten kto ją zarobił swoim np fualem przerwał groźną akcję przeciwnika. Czyli mocno utrudnil przeciwnikowi grę w sposób nieprzepisowy i dostał jedynie ostrzeżenie, czyli warto było zagrać nieprzepisowo, zysk wiekszy niz strata. Jakby za takie zagranie groziło mu oslabienie zespolu na kilka minut to już by się dwa razy zastanowił przed popelnieniem wykroczenia
25 wrz 2021 | 08:29
0
W sumie, to całkiem rozsądne. Na pewno lepsze niż auty wznawiane nogą.
25 wrz 2021 | 09:09
0
O co chodzi z tym brakiem powrotu na własną połowę?

Co do zatrzymywania czasu, jestem za ale grę trzeba by bylo skrócić do 30-35 min jedna połowa. I tak w sumie wyszła by 1h - 70 min, czyli nawet więcej niż w meczu Juve vs Milan.
25 wrz 2021 | 09:21
0
Podejrzewam, że jakaś nieprzemyślana głupota, którą rzucił, bo to zwyczajnie nie ma sensu. Nie potrafię znaleźć jednego argumentu, który by ten idiotyzm bronił. To by tylko wspierało ideę koczowania na własnej połowie, tak, jak brak przepisu o spalonym, dawno temu wspierał koczowanie przy polu karnym przeciwnika. Choć rozumiem, że jego znadniem pewnie w takich meczach, jak Liverpool - Milan, gdzie sporo czasu spędzili na własnej połowie, fajnie byłoby mieć zasady pisane pod siebie i faworyzujące obronę Częstochowy.
25 wrz 2021 | 10:20
0
Brak powrotu na własną połowę jest przepisem z koszykówki, czyli jeśli drużyna atakująca przejdzie przez połowę nie może już się wycofać poza nią z piłką bo inaczej zostanie odgwizdany błąd połowy. Akurat nie wiem co by to dało, można by to sprawdzić na jakiś amatorskich turniejach jak to zadziała i ewentualnie wprowadzić za x lat. Ale koncepcja z zatrzymywaniem czasu według mnie jest bardzo dobra, oczywiście byłoby trzeba skrócić mecz ale to i tak wyjdzie na plus i przy okazji skończą się te wszystkie marne wymuszenia i turlania w końcówkach meczów, żeby kraść czas
25 wrz 2021 | 10:34
0
Skończyć się nie skończą, na pewno trochę to zostanie ukrócone. Rzecz w tym że gra na czas pozwala też na złapanie oddechu albo uspokojenie sytuacji kiedy przeciwnik zlapie wiatr w skrzydła
25 wrz 2021 | 11:13
0
Teoretycznie wciąż będzie można "grać na czas" tylko nie będzie miał on wpływu na czas gry :). Jeśli jedna drużyna będzie chciała wybić inną to wybiją na aut, długo będą wykonywać stałe fragmenty co da im chwilę oddechu ale nie wpłynie na rzeczywisty czas gry.
Czyli jeśli ktoś będzie leżał dwie minuty to jedna drużyna zostanie wybita z uderzenia a druga odpocznie ale zasadniczo czas do końca pozostanie taki sam
0
Piłka umiera, a te przepisy zabiją ją dwa razy. Uwierzcie mi dzieciaczki, niewielu pamięta O CO DOKŁADNIE chodziło w piłce, jeszcze w latach 90 czy 00.
25 wrz 2021 | 10:42
Kropla drąży skalę. Potrzeba więcej takich mówiących głośno to i beton fifowski i uefowski skruszeje.
0
Choć z tym cofaniem się z piłką to średni pomysł:)
0
Z czasem- świetny pomysł ale po co skracać czas??
Piłkarze mają świetną kondycję, po za tym i tak nie zniknie element gry na czas. Będą klepać piłą wykopywać piłkę więcej na aut. W końcu też zarabiają miliony a kibice chcą to oglądać.
25 wrz 2021 | 11:52
0
Kurwa. Kazdy z nich to wizjoner... Nie! Juz przerwy na picie to zenada...
25 wrz 2021 | 09:55
0
Zatrzymywanie czasu nie ma szans, glownie przez prawa telewizyjne. Jak leca mecze o 15,17,19.. to grajac za zatrzymanym czasem to raz to bedzie 98,128,168..
Zakaz powrotu na wlasna polowe mi sie podoba 😅
25 wrz 2021 | 10:58
Ten pomysł z czasem już dawno o yum tu pisałem. Tak chyba jest w MLS. To uczciwe rozwiązanie, bo nie byłoby pretensji o gole w doliczonym czasie.
0
Ten pomysł z czasem już dawno o tym tu pisałem. Tak chyba jest w MLS. To uczciwe rozwiązanie, bo nie byłoby pretensji o gole w doliczonym czasie.
25 wrz 2021 | 11:27
0
Jakie mls gosciu? Hahaha
26 wrz 2021 | 17:08
0
wydaje mi się, że w początkach MLS tak właśnie było, ale być może to nieprawda, natomiast widziałem kiedyś relacje z amerykańskiego soccera i tak czas był tam odliczany
25 wrz 2021 | 10:17
0
Żadnego zatrzymywania czasu - wystarczy stosować przepisy! niech sędziowie po prostu doliczają go uczciwie i dają żółte kartki za grę na czas, i odkopywanie piłki po gwizdku, bo teraz ŻADEN SĘDZIA TEGO NIE ROBI!

Pomysłu z przekraczaniem linii nie trzeba nawet komentować.

5 zmian zamiast 3 to też słaby pomysł. Premier League jako jedna z nielicznych lig zrezygnowała z tego i bardzo dobrze. Mogli jeszcze utrzymać 7-osobowe ławki rezerwowych.
25 wrz 2021 | 10:35
0
Konserwatysta :)
25 wrz 2021 | 20:41
0
Ciężko nie być futbolowym konserwatystą, jak ciągle powiększają tylko liczby uczestników MŚ czy ME, a w europejskich pucharach niedługo będą grały drużyny ze środka tabeli. :P
26 wrz 2021 | 10:59
0
Bywają zmiany dobre jak i te mniej udane. Reforma Ligi Mistrzów dopuszczająca do niej po 4 drużyny z jednej ligi wkurzyła kibiców z takich krajów jak Polska, ale chyba można powiedzieć że te rozgrywki zdecydowanie zyskały dzięki temu na prestiżu. W przeciwieństwie do miedzynarodowych turniejów mistrzowskich, gdzie tak jak mówisz, zwieksza się wciąż liczba uczestników i robi się to prawdziwie żałosne, a jak jeszcze zwiększą częstotliwość ich rozgrywania...
Myślę, że Twój głos jest ważny w dyskusji, ale mimo wszystko uważam że pewne zmiany trzeba dopuszczać
26 wrz 2021 | 19:52
0
Dzięki za merytoryczną dyskusję!
Z europejskimi pucharami to bardziej mi chodziło o utworzenie Ligi Konferencji, ale fakt, najnowsza reforma Champions League też mi się nie podobała. :D (Choć na pewno wolałbym taką reformę niż powiększenie do 40 drużyn, które wejdzie za kilka lat).
26 wrz 2021 | 20:26
0
Ta Liga Konferencji to taka nagroda pocieszenia, faktycznie wygląda to komicznie, no ale to właśnie konsekwencja reformy pucharów nie dająca żadnych szans slabszym klubom. Ja tam jestem za, przynjamniej jakiś klub z Polski ma szansę pograc z angielskim czy włoskim średniakiem, to dla polskiego kibica i tak gratka 😁
25 wrz 2021 | 11:25
0
Mecze trwalyby 3 godziny.... To faktycznie pilkarze by byli mniej zmeczeni niz grajac 90 min bez przerwy, lysego pojebalo ktos mu chy a z pilki do kosza w ten pusty leb zajebal.
Niech kurww kosza idzie trenowac barany.
Ciagle jakies nowości niech juz nie pytaja o zndanie tych psycholi
25 wrz 2021 | 08:55
0
Dyrdymały... To jest chujowe piękno futbolu jak ktoś gra na czas i jakieś przechodzenie przez połowę też pierdoły. Kolejny od rozwoju futbolu jak stary Dziadek Wenger
25 wrz 2021 | 09:25
0
Kiedyś pięknem futbolu niektórzy nazywali łapanie przez bramkarza piłki podanej od kolegi z zespołu, a jednak ten przepis zmieniono i dzisiaj jest to oczywiste że tak robić nie wolno bo widzimy jakie ta zmiana przyniosła korzyści.