Trener motoryczny Piast Gliwice: Nikt nie był przygotowany na taką sytuację

Trener motoryczny Piast Gliwice: Nikt nie był przygotowany na taką sytuację
MaciejGillert / Shutterstock.com
Autor: Marcin Karbowski 23 mar 2020 | 20:43
Tomasz Stranc, trener motoryczny mistrzów Polski przyznał w rozmowie z oficjalną stroną internetową Piasta Gliwice, że sytuacja z pandemią koronawirusa i przerwa w rozgrywkach zaskoczyły wszystkich.
- Na taką sytuację raczej nikt nie był przygotowany, każdy z czymś takim spotyka się po raz pierwszy. Jesteśmy tylko tego świadkami i biernymi uczestnikami, a o tym jak w takich warunkach należy funkcjonować powinni wypowiadać się lekarze i osoby, które się tym tematem zajmują zawodowo - powiedział Tomasz Stranc.
- Postąpiliśmy tak jak większość klubów sportowych w takiej sytuacji. Zawodnicy otrzymali indywidualne rozpiski do zajęć i utrzymują formę będąc w domu zgodnie z zaleceniami lekarzy i ludzi, którzy za to odpowiadają. To jest jedyne co możemy na ten moment zrobić - dodał trener motoryczny Piasta Gliwice.
- Obecne działania można określić jako podtrzymywanie przy życiu funkcji fizjologicznych na takim poziomie, by po powrocie do grania w piłkę ograniczyć ryzyko kontuzji. Głównym celem jest prewencja, aby powrót do pełnej sprawności piłkarskiej nie stanowił dla zawodników problemu - przyznał Tomasz Stranc.
Źródło: asinfo.