Trener Portugalii wbił szpilę Maurizio Sarriemu: Nie miałem żadnych wątpliwości co do Ronaldo

CP DC Press / Shutterstock.com
Portugalia rozbiła u siebie Litwę 6:0 w meczu grupy B eliminacji mistrzostw Europy 2020. Trzy gole dla gospodarzy strzelił Cristiano Ronaldo, który został zdjęty z murawy w 83. minucie.
Kibice mieli obawy, czy nie było to spowodowane problem z kolanem, który odezwał się już podczas ostatniego meczu Juventusu Turyn z AC Milan. Maurizio Sarri tłumaczył wówczas, że musiał szybko zmienić Portugalczyka właśnie ze względu na jego stan zdrowia i ryzyko kontuzji. Słowa Santosa można odczytać jako ripostę w stosunku do trenera Juventusu. - Ronaldo czuje się dobrze. Nie miałem co do niego wątpliwości. Inni może je mieli, ale ja nie - powiedział selekcjoner Fernando Santos w rozmowie z "RTP".
- Zawodnicy trzymali się planu. W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobrze. Nasza gra była różnorodna, mieliśmy kontrolę nad spotkaniem. Po przerwie mogliśmy strzelić więcej goli, ale po czwartym mogliśmy sobie pozwolić, aby odpocząć przed następnym meczem - dodał.
"CR7" w swojej karierze reprezentacyjnej zdobył już 98 bramek. - Mamy w swojej drużynie bardzo umotywowanego Ronaldo, który zawsze daje z siebie wszystko. Strzelił trzy gole, a to jest dla niego coś normalnego - przyznał pomocnik Bruno Fernandes.
Portugalia zajmuje drugie miejsce w grupie B ze zdobytymi 14 punktami. Nad trzecią Serbią ma "oczko" przewagi. W ostatnim meczu Portugalczycy zmierzą się na wyjeździe z Luksemburgiem, natomiast Serbowie podejmą reprezentację Ukrainy, która jest już pewna pierwszej pozycji.
Marcin Karbowski15 Nov 2019 · 09:30