Triumf Igi Świątek w Stuttgarcie! Popis polskiej tenisistki w finałowym meczu [WIDEO]

Iga Świątek wygrała turniej WTA 500 w Stuttgarcie. W finałowym starciu Polka pokonała Arynę Sabalenkę 6:2, 6:2.
Świątek stanęła dziś przed ogromnym wyzwaniem. 20-latka mogła mocniej odczuwać trudy wczorajszych półfinałów. Polka awansowała do decydującego meczu po trzygodzinnym boju z Ludmiłą Samsonową, podczas gdy Sabalenka w dwóch setach uporała się z Paulą Badosą.
Już w pierwszym gemie Białorusinka miała break-pointa po podwójnym błędzie serwisowym Świątek. Zawodniczka z Raszyna jednak nie dała się przełamać i wyszła na prowadzenie. W drugim gemie Sabalenka popełniła kilka błędów. Najpierw jej skrót wylądował w siatce, później wyrzuciła piłkę w aut, dzięki czemu Świątek prowadziła już 2:0.
W piątym gemie Sabalenka znów miała szansę na przełamanie Świątek. Najpierw jednak posłała piłkę w siatkę, później Iga wykończyła kolejną akcję bekhendem.
Później Sabalenka znów dała się przełamać. Po podwójnym błędzie serwisowym Białorusinki to Iga Świątek wygrała pierwszego seta wynikiem 6:2.
Druga partia rozpoczęła się w idealny sposób. Nadal to Świątek udowadniała, że zasługuje na miano najlepszej tenisistki świata.
Później obie zawodniczki bardzo pewnie serwowały. Ani Polka, ani Białorusinka nie chciała pozwolić na przełamanie. Świątek robiła co mogła, aby punktować przy podaniu Sabalenki. W jednej z akcji 20-latka kapitalnie poradziła sobie z niską piłką. W końcu naszej zawodniczce udało się wyjść na prowadzenie 4:2.
Polka już nie dała sobie wyrwać zwycięstwa. Drugiego seta wygrała, oddając rywalce jedynie dwa gemy. Świątek wygrała czwarty turniej w tym roku. Wcześniej nie dała żadnych szans rywalkom w Dausze, Indian Wells i Miami.
Było to 23. zwycięstwo Polki z rzędu. Ostatni raz przegrała 16 lutego z Jeleną Ostapenko przy okazji turnieju w Dubaju.
Adam Kłos24 Apr 2022 · 14:39