Trzecie z rzędu zwycięstwo Udinese, pierwsza porażka Interu

charnsitr / Shutterstock.com
Inter Mediolan uległ u siebie Udinese Calcio 1:3 w pierwszym sobotnim meczu 17. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Giuseppe Meazza prowadzenie przyjezdnym zapewnił z bliska po niespełna kwadransie gry Kevin Lasagna. Wyrównał zaledwie dwie minuty później efektownym wolejem Argentyńczyk Mauro Icardi.
Szesnaście minut po zmianie stron jego rodak Rodrigo Javier de Paul wykorzystał podyktowany rzut karny i goście odzyskali przewagę. Niespodziankę przypieczętował jeszcze trzynaście minut przed końcem Czech Antonin Barak, który z bliska wykończył znakomite zagranie w pole karne od swojego rodaka Jakuba Jankto.
Dzięki trzeciej wygranej z rzędu "Zebry" awansowały na jedenaste miejsce w tabeli. "Nerazzurri" doznali natomiast dopiero pierwszej w sezonie porażki i wieczorem mogą stracić pozycję lidera klasyfikacji.