Trzy karne nie powstrzymały FC Barcelony! Gol w doliczonym czasie dał jej wygraną [WIDEO]

FC Barcelona nie mała łatwej przeprawy w wieczornym meczu 31. kolejki La Liga. Ostatecznie "Blaugrana" wygrała jednak 3:2 z Levante, choć rywale mieli trzy rzuty karne. Bohaterem w doliczonym czasie gry został Luuk de Jong.
W ostatnich tygodniach "Blaugrana" kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa w rozgrywkach ligowych, niejednokrotnie wygrywając przy tym bardzo efektownie. Starcie z Levante było pod tym względem zupełnie inne.
Już w czwartej minucie wynik mógł otworzyć Jose Campana, ale z jego strzałem świetnie poradził sobie Marc-Andre ter Stegen. Pod koniec drugiego kwadransa gry świetną indywidualną akcję przeprowadził Morales. Sytuację uratował Eric Garcia, wybijając piłkę z linii bramkowej.
"Barca" w pierwszej części spotkania zdecydowanie częściej utrzymywała się przy piłce, ale nie przekładało się to zbytnio na sytuacje podbramkowe. Szczęścia próbował między innymi Frenkie de Jong, który uderzył nad poprzeczką.
Zdecydowanie więcej działo się w drugiej połowie. W 51. minucie Dani Alves faulował Sona w polu karnym, a z jedenastu metrów nie pomylił się Morelos. Po chwili mieliśmy kolejny rzut karny - tym razem ręką zagrał Eric Garcia.
Wówczas do piłki podszedł Roger Marti, ale jego intencje wyczuł Ter Stegen. Niewykorzystana sytuacja błyskawicznie zemściła się na gospodarzach, bo po dośrodkowaniu Dembele do remisu doprowadził Aubameyang.
Kilka minut później było już 2:1 dla FC Barcelony. Tym razem świetną akcję przeprowadzili zmiennicy - Gavi oraz Pedri. Wówczas wydawało się, że "Barca" powinna utrzymać korzystny wynik do końcowego gwizdka.
Po raz trzeci w tym meczu Levante otrzymało jednak rzut karny. Fatalnie zachował się Clement Lenglet, który faulował Daniego Gomeza. Tym razem "jedenastkę" wykonywał Melero. Podobnie jak Morales, nie pomylił się.
W końcówce obie drużyny starały się jeszcze zdobyć gola na wagę trzech punktów. Świetnej okazji nie wykorzystał Gavi, którego zatrzymał bramkarz Levante. W doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu Alby bohaterem został Luuk de Jong.
Dzięki Holendrowi "Barca" odniosła siódme ligowe zwycięstwo z rzędu i awansowała na pozycję wicelidera, zrównując się puntami z Sevillą. Do Realu Madryt traci jednak dwanaście punktów.
Maciej Pietrasik10 Apr 2022 · 22:53