Tuchel przed meczem z Leicester: Mamy zawodników, którzy się z nami żegnają

Tuchel przed meczem z Leicester: Mamy zawodników, którzy się z nami żegnają
MB Media / PressFocus
Autor: Adam Nowacki 19 maj 2022 | 10:27
Już dziś Chelsea w przedostatniej kolejce Premier League zmierzy się u siebie z Leicester. “The Blues” potrzebują punktu, by zapewnić sobie trzecie miejsce na koniec sezonu.
Porażka Arsenalu sprawiła, że “Kanonierzy” już na pewno nie wyprzedzą Chelsea, która tym samym zapewniła sobie udział w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.
Dalsza część tekstu pod wideo
Podopieczni Thomasa Tuchela nadal nie mogą być jednak pewni zajęcia trzeciego miejsca. Dwa punkty straty ma do nich bowiem Tottenham, który rozegrał już mecz więcej. Bilans bramek jest po stronie Chelsea, a to sprawia, że “The Blues” potrzebują tylko punktu w dwóch ostatnich meczach, by zapewnić sobie lokatę na podium.
- Przez cały sezon byliśmy na pierwszej, drugiej lub trzeciej pozycji, więc to nie jest dobry moment, żeby teraz spaść na czwartą. Wciąż musimy grać dla nas, dla własnych wymagań i naszych kibiców - powiedział szkoleniowiec Chelsea.
Tuchel zabrał też głos ws. piłkarzy, którzy opuszczają Chelsea.
- Mamy zawodników, którzy się z nami żegnają, w przyszłym sezonie będą gdzie indziej, ale wszyscy zasługują na grę. Toni [Ruediger - przyp. red.] zasłużyłby na te mecze, ale czy jest potrzeba, aby w nich zagrał ? I tak był dla nas wielki. Zobaczmy, jak wszyscy się czują, kto jest głodny występów i to będzie najbardziej decydujący czynnik w wyborze jedenastki - wytłumaczył Niemiec.
Początek meczu Chelsea - Leicester o 21.00.
Źródło: chelsealive.pl