Twitter w rozpaczy po meczu Rakowa Częstochowa. "Jakie to polskie. To jak dostanie mokrą szmatą w pysk"

Lukasz Sobala / PressFocus
Raków Częstochowa po heroicznym boju przegrał ze Slavią Praga i nie zagra w fazie grupowej Ligi Konferencji. Spotkanie wicemistrzów Polski jest szeroko komentowane na Twitterze. Dziennikarze i eksperci mocno przeżywają niepowodzenie "Medalików".
Przed tygodniem podopieczni Marka Papszuna wygrali 2:1. W rewanżu także mieli kilka znakomitych okazji na gola. Najlepszej z nich nie wykorzystał Mateusz Wdowiak, który z ostrego kąta nie trafił na pustą bramkę.
Później to Slavia wyszła na prowadzenie i doprowadziła do dogrywki. W niej długo utrzymywał się wynik 1:0. Dopiero w 121. minucie gospodarze zdobyli bramkę, która dała im awans do fazy grupowej.
Chociaż Raków był chwalony za dwumecz i całą europejską kampanię, to wiele osób nawiązywało do niepowodzeń polskich drużyn z przeszłości. Odpadnięcie w takim stylu jest niewątpliwie ogromnym ciosem.
Pod koniec spotkania piłkarze Rakowa byli już bardzo zmęczeni. Teraz i tak czeka ich jednak gra co trzy dni, bo muszą nadgonić ligowe zaległości. Dla wicemistrzów Polski będzie to spory test.
Maciej Pietrasik25 Aug 2022 · 21:57
Źródło: Twitter